Wydanie nr 204/2024, Poniedziałek 22.07.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Wawrzyniec, Bolesława, Magdalena, Pankracy, Laurencjusz, Albin, Naczęsława, Benona
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Fałszywy policjant złapany na gorącym uczynku. Wideo

  • Wydanie nr 204/2024
  • 30 maja 2023, 14:44
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Nowy Dwór Gdański. Fałszywy policjant złapany na gorącym uczynku.… fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Dzięki współpracy funkcjonariuszy kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim z funkcjonariuszami kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy doszło do zatrzymania na gorącym uczynku 30 - latka podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta". W trakcie zdarzenia seniorka przekazała mężczyźnie pieniądze o łącznej wartości 25 tys. zł. Oszust decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Seniorzy najczęściej padają ofiarami przestępców podszywających się pod policjantów, prokuratorów, czy też członków najbliższej rodziny. Jednak dzięki pracy policjantów oszuści są zatrzymywani przez mundurowych. Tak też było i w tym przypadku.

W czwartek, 25 maja br. do 84 - letniej mieszkanki Gdyni zadzwonił oszust, który podał się za policjanta Centralnego Biura Śledczego. Poinformował seniorkę, że pieniądze, które zgromadziła w banku, są zagrożone.

- „Według rozmówcy jedyną szansą na ochronę majątku było wypłacenie i przekazanie gotówki funkcjonariuszowi CBŚP. Sprawca przez cały czas szczegółowo instruował kobietę. Kobieta uwierzyła fałszywemu policjantowi i wypłacone pieniądze pozostawiła przy jednej ze skrzynek telekomunikacyjnych w Nowym Dworze Gdańskim. Oszust odebrał pieniądze i szedł ulicami Nowego Dworu Gdańskiego” - informuje mł. asp. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP w Nowym Dworze Gdańskim.

Dzięki współpracy policjantów kryminalnych z nowodworskiej komendy i kryminalnych z KWP w Bydgoszczy, którzy przekazali wiele precyzyjnych informacji, doszło do zatrzymania na gorącym uczynku 30-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, który podszywając się pod policjanta, odebrał z wyznaczonego miejsca kopertę z 25 tys. zł.

- „Policjanci obezwładnili mężczyznę i odebrali mu kopertę z wyłudzonymi pieniędzmi. 30-latek został przewieziony do komendy, a następnie osadzony w policyjnej celi. Po zebraniu materiału dowodowego prokurator przedstawił mu zarzuty oszustwa” - dodaje policjantka. - „Na wniosek prokuratury i policjantów podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Teraz czeka na wyrok sądu, który może go skazać na 8 lat więzienia”.

 

Zobacz materiał wideo z zatrzymania podejrzanego.

 

 

 

Zdjęcia i materiał wideo: KPP w Nowym Dworze Gdańskim

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.