Wydanie nr 203/2024, Niedziela 21.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Benedykt, Prokop, Daniel, Ignacy, Andrzej, Wiktor, Stojsław, Julia, Prakseda, Klaudiusz, Arbogast
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Konferencja Elbląg PUBLIC HEALTH: zdrowie, edukacja, nauka.

  • Wydanie nr 203/2024
  • 6 kwietnia 2023, 10:20
  • Rektor AMISNS dr Magdalena Dubiella-Polakowska, prof. uczelni wraz z Komitetem Organizacyjnym
  • Strefa obywatelskaWasze informacje
Celem spotkania jest przeprowadzenie interdyscyplinarnej dyskusji z udziałem ekspertów z obszarów zarządzania opieką zdrowotną oraz edukacji medycznej, a wszystko to w kontekście wszechobecnych braków kadrowych w jednostkach opieki zdrowotnej w Polsce.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w I Konferencji „Elbląg PUBLIC HEALTH”: zdrowie, edukacja, nauka, którą organizuje Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu w dniu 20 kwietnia 2023 roku.

Celem spotkania jest przeprowadzenie interdyscyplinarnej dyskusji z udziałem ekspertów z obszarów zarządzania opieką zdrowotną oraz edukacji medycznej, a wszystko to w kontekście wszechobecnych braków kadrowych w jednostkach opieki zdrowotnej w Polsce.

Jest to nasz głos w toczącej się w przestrzeni publicznej debacie na temat poziomu kształcenia na nowo powstałych kierunkach medycznych, kształcących przyszłych lekarzy. Mamy świadomość, że jakość kształcenia przyszłych medyków w przyszłości przełoży się bezpośrednio na proces formowania rynku zdrowotnego w kontekście zdrowia publicznego, dlatego też zainicjowaliśmy tę szeroką dyskusję w murach naszej uczelni. Wszystkim nam bowiem – od uczelni wyższych poprzez instytucje rządowe przyświeca jeden cel – poprawa jakości opieki zdrowotnej w naszym kraju. W gestii uczelni medycznych pozostaje zaś ważny element tego procesu – jakość kształcenia medycznego. O tych właśnie, krzyżujących się na różnych poziomach zarządzania problemach pragniemy podyskutować podczas spotkania w Elblągu.

Konferencja jest adresowana do wszystkich tych, którym na sercu leży dobro Pacjentów oraz poprawa zdrowia publicznego: lekarzy, pielęgniarek, położnych, ratowników studentów kierunków medycznych i humanistycznych, organizatorów ochrony zdrowia, edukatorów. Przewidujemy udział w niej w charakterze prelegentów Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji i Nauki, Ministra Aktywów Państwowych, Prezesa Agencji Badań Medycznych, Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, głównych przedstawicieli władz samorządowych regionu Warmii i Mazur, dyrektorów jednostek ochrony zdrowia i innych wyśmienitych Gości.

Mamy nadzieję, że spotkanie w Elblągu stanie się nie tylko okazją do gorącej dyskusji społecznej i wymiany poglądów, ale również zaowocuje nowymi kontaktami koleżeńskimi i pomysłami na rozwój naszych instytucji i nasz własny.

Do zobaczenia w Elblągu!

Rektor AMISNS dr Magdalena Dubiella-Polakowska, prof. uczelni

wraz z Komitetem Organizacyjnym

Biuro konferencji: Dziekanat Wydziału Lekarskiego AMISNS: tel. 451-177-570 mail: konferencjaph@amisns.edu.pl

strona konferencji: eph-amisns.pl

rejestracja do dnia 17.04.2023 r.

Rektor AMISNS dr Magdalena Dubiella-Polakowska, prof. uczelni wraz z Komitetem Organizacyjnym
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.