Wydanie nr 166/2024, Piątek 14.06.2024
imieniny: pokaż (4 imiona)Walerian, Justyn, Eliza, Ninogniew
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Akcja Żonkile dla uczniów szkół podstawowych.

Muzeum Miasta Malborka i Archiwum Państwowe w Malborku zapraszają klasy IV – VIII szkół podstawowych do wzięcia udziału w Akcji Żonkile z okazji obchodów 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Organizatorem akcji jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

W środę, 19 kwietnia w godz. 09.00-14.00, w ramach Akcji Żonkile w murach Muzeum Miasta Malborka odbędą się specjalne zajęcia. Zaprezentowany zostanie film animowany pt. „Zdążyć przed Panem Bogiem” oparty na książce Hanny Krall.

- „Narracja toczy się w trzech płaszczyznach czasowych – w okresie II wojny światowej, gdzie poznamy losy młodego Edelmana: gońca szpitalnego, członka komendy ŻOB, ostatniego przywódcy powstania w getcie warszawskim; w latach 60. XX wieku, kiedy to rozwija się jego kariera lekarska w Łodzi, i wreszcie w latach 70. XX wieku – w czasie rozmów pomiędzy bohaterem a Hanną Krall opisanych w reportażu. Poszukiwanie odpowiedzi na najważniejsze pytania stawiane nam zarówno przez Reporterkę, jak i samego Edelmana będzie osią przewodnią spajającą poszczególne wątki opowieści. Podobnie jak czerwona nić…” - informuje Muzeum.

Na zajęciach przybliżona zostanie również historia malborskich Żydów. Uczestnicy zajęć wspólnie wykonają żonkile - symbol wybuchu powstania w getcie warszawskim.

- „Człowiek, który składał żółte kwiaty pod pomnikiem getta – powstaniec i lekarz – wiedział, jak trzeba ginąć i jak należy żyć. Niech nasze żółte żonkile będą symbolem życia” - pisała Hanna Krall.

Zajęcia będą odbywały się co pełną godzinę od 09.00 do 14.00. Ze względu na ograniczone miejsca obowiązują zgłoszenia, które należy przesłać drogą mailową na sekretariat@muzeum.malbork.pl do 14 kwietnia.


 


 

Informacja: Muzeum Miasta Malborka

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.