Wydanie nr 203/2024, Niedziela 21.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Benedykt, Prokop, Daniel, Ignacy, Andrzej, Wiktor, Stojsław, Julia, Prakseda, Klaudiusz, Arbogast
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czy Festival Malbork 2023 jednak w sierpniu się odbędzie?

Czy Festival Malbork 2023 jednak w sierpniu się odbędzie? fot. TvRegionalna24.pl
Na początku stycznia br. informacja o organizacji w sierpniu Festival Malbork 2023, łączącego muzykę elektroniczną ze sztuką wizualną wywołała niemałe poruszenie wśród mieszkańców naszego miasta. Zdaniem organizatora, do naszego miasta w czasie trzydniowego święta muzyki miałoby przyjechać nawet 15 tys. osób z całej Europy. Organizator, TRM Events Deutschland w swoim komunikacie wskazał, że partnerami wydarzenia będą: Muzeum Zamkowe w Malborku i Miasto Malbork. Jednak ta informacja wywołała spore zaskoczenie dla obu instytucji. Teraz temat wrócił ponownie, a mieszkańcy pytają, co dalej z planowanym wydarzeniem.

Na naszą skrzynkę redakcyjną jeden z mieszkańców przesłał pytanie, dlaczego dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku blokuje organizację Festival Malbork 2023.

- „Do miasta miałoby przyjechać 15 tys. ludzi, a co za tym idzie do kasy miasta, miejscowych firm i prywatnych ludzi spłynęłoby mnóstwo pieniędzy, miasto i zamek mogłyby zyskać niesamowitą darmową reklamę na całym świecie. Wszystkie hotele i miejsca noclegowe na ten okres byłyby zajęte, każda restauracja miałaby niesamowity obrót w tym czasie, sklepy, taksówkarze, handlowcy wszyscy by zyskali. Wielu z uczestników z całą pewnością wraz z rodzinami wróciłoby do Malborka w celach czysto turystycznych również po tym wydarzeniu, nie wspominając, że w trakcie festiwalu pewnie kilka tysięcy ludzi kupiłoby bilet, by zwiedzić zamek” - pyta mieszkaniec i dodaje, że jego zdaniem dyrektor blokując imprezę, działa na szkodę całej malborskiej społeczności.

W tej sprawie zwróciliśmy się o komentarz do Muzeum Zamkowego w Malborku.

W odpowiedzi otrzymaliśmy informację, że w piątek, 24 lutego br. o godz. 10.00 odbyło się spotkanie w formule online z przedstawicielami Urzędu Miasta Malborka, m.in. z wiceburmistrzem Janem Tadeuszem Wilkiem oraz organizatorami wydarzenia Festival 2023 Ryszardem Zawadą oraz Pawłem Dzióbkiem. Impreza ma odbyć się w dniach 25-27 sierpnia 2023 na terenie Miasta Malborka oraz Muzeum Zamkowego w Malborku.

- „Podczas spotkania strony zgodnie ustaliły i potwierdziły wolę organizacji imprezy. Dyrektor MZM dr hab. Janusz Trupinda, poprosił po raz kolejny, aby organizator przedstawił szczegółowy materiał dotyczący festiwalu zawierający: dokładny program festiwalu wraz z wykazem artystów; informacje o źródłach finansowania, sponsorach, mecenasach oraz oczekiwaniach wynikających z umów sponsorskich; promesę polisy ubezpieczeniowej festiwalu; informacji o proponowanych procedurach bezpieczeństwa dotyczących uczestników; projektu instalacji technicznych, oświetleniowej i nagłośnieniowej; planu rozmieszczenia scen festiwalowych na terenie Wałów von Plauena wraz z wizualizacjami scen; opinię Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków dotyczącą scen budowanych w bezpośrednim sąsiedztwie zabytku wpisanego na listę UNESCO; informację o przewidywanej liczbie decybeli; przewidywaną liczbę uczestników oraz propozycję opłaty dzierżawy terenu wynajmowanego od Muzeum” - informuje Muzeum Zamkowe w Malborku.

Organizatorzy zadeklarowali przygotowanie materiału do 17 marca br.

- „Od złożenia kompletnego materiału, Muzeum Zamkowe w Malborku uzależnia swoje dalsze decyzje w sprawie organizacji festiwalu. W celu ułatwienia działań strony zadeklarowały podpisanie listu intencyjnego (porozumienia) z wyrażeniem wspólnej, dobrej woli realizacji przedsięwzięcia.  Organizatorzy zadeklarowali przesłanie projektu takiego dokumentu jeszcze tego samego dnia” - dodaje Muzeum Zamkowe.

Będziemy państwa informowali o dalszych szczegółach dotyczących tego wydarzenia.

Czekamy na państwa komentarze w tej sprawie.

#FestivalMalbork2023


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.