Wydanie nr 166/2024, Piątek 14.06.2024
imieniny: pokaż (4 imiona)Walerian, Justyn, Eliza, Ninogniew
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mistrz (nie tylko) parkowania na ul. Żeromskiego w Malborku.

Mistrz (nie tylko) parkowania na ul. Żeromskiego w Malborku. fot. widz TvMalbork.pl
Wydawać by się mogło, że każdy kierowca wie, że tak powinien zaparkować swoje auto, by nie utrudniać ruchu, blokować wyjazdów, ograniczać widoczności czy w jakiś inny sposób nie powodować zagrożenia. Jednak czy wszyscy o tych zasadach pamiętają?

Ograniczenie widoczności jest jedną z przyczyn wypadków, do których dochodzi na przejściach dla pieszych. Chodzi głównie o samochody, które w rażący sposób zasłaniają przestrzeń przy przejściu. A za parkowanie przy i na samym przejściu dla pieszych grozi mandat w wysokości od 100 do 300 zł.

Zgodnie z art. 49 ust. 1 pkt. 2 Prawa o ruchu drogowym samochód można zaparkować w odległości 10 metrów przed i za przejściem dla pieszych. W bliższej odległości bowiem obowiązuje zakaz zatrzymywania się i postoju.

- „Zabrania się zatrzymywania pojazdu na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem” - czytamy.

Do naszej redakcji jeden z mieszkańców Malborka przesłał zdjęcia samochodów zaparkowanych na przejściu dla pieszych na ul. Żeromskiego, które zrobił w poniedziałek, 6 lutego około godz. 10.15.

- „Ulica Żeromskiego na wysokości szkoły. Oba auta (Audi i Renault) parkują na przejściu dla pieszych” – napisał mieszkaniec.

A co wy sądzicie na temat takiego parkowania? Czekamy na komentarze.

 

Czekamy na kolejne zdjęcia z powiatu malborskiego, sztumskiego i nowodworskiego. Wraz z krótkim opisem sytuacji i miejsca, w którym zostały wykonane, można je przesyłać na adres: redakcja@zulawyimierzeja24.pl, redakcja@tvregionalna24.pl lub redakcja@tvmalbork.pl Wszystkie fotografie opublikujemy na naszych stronach. Wysyłając zdjęcie/a bardzo prosimy o wskazanie autora fotografii, któremu zapewniamy anonimowość i nadesłanie pisemnej zgody na jej publikację! Można w formie mailowej: "Wysyłając zdjęcie oświadczam, że są one moją własnością i mam prawa do jego rozpowszechniania".

 

 

Zdjęcia od widza TvMalbork.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Mistrzowie (nie tylko) parkowania


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.