Wydanie nr 88/2023, Środa 29.03.2023
imieniny: pokaż (5 imion)Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Album Tczewski – podziel się swoimi zbiorami.

Album Tczewski – podziel się swoimi zbiorami. fot. Józef Golicki
Józef Golicki, autor cyklu publikacji „Album Tczewski. Fotografie do 1945 roku” i „ Album Tczewski. Fotografie po 1945 roku” prosi wszystkich tczewian (obecnych i dawnych mieszkańców) o zdjęcia z prywatnych zbiorów (rodzinne, szkolne, zawodowe, sportowe, kulturalne, religijne, z ulic i z innych miejsc itd.). Fotografie po zeskanowaniu wrócą do właściciela. Do tej pory ukazało się 12 książek zawierających ponad 2000 zdjęć. W przygotowaniu są następne pozycje.

Album Tczewski jest pamiętnikiem z fotografiami mieszkańców Tczewa. Może w nim znaleźć się każdy, bo wszyscy mają mniejszy lub większy wpływ na dzieje i historię miasta.

- „Często publikowane w Albumie materiały są jedynym śladem po wielu naszych bliskich. Po tych, którzy byli z nami jeszcze wczoraj i po tych, których pożegnaliśmy wiele lat temu. Książka – pamiętnik próbuje ochronić od zapomnienia, ocalić pamięć o naszych przodkach i pozostawić potomnym to wszystko, co świadczy o tożsamości miasta jako niepowtarzalnej wspólnocie ludzi, idei i zdarzeń” - mówi Józef Golicki i zachęca wszystkich do podzielenia się swoimi zbiorami.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.