Wydanie nr 88/2023, Środa 29.03.2023
imieniny: pokaż (5 imion)Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat tczewski. Ponad 6 kg narkotyków znaleziono na terenie jednej z posesji – dwie osoby w areszcie.

Powiat tczewski. Ponad 6 kg narkotyków znaleziono na terenie jednej z… fot. Pomorska Policja
Ponad 6 kg narkotyków, które już nie trafią na czarny rynek, zabezpieczyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród pseudokibiców. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 39 i 25-lat, którzy podejrzani są o uczestnictwo w obrocie znaczną ilością narkotyków. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Tczewie zdecydował już o aresztowaniu obu mężczyzn, którym grozi za to przestępstwo 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, dzięki wielogodzinnej i skutecznej pracy operacyjnej, zatrzymali dwóch mężczyzn powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców i przejęli ponad 6 kilogramów różnych narkotyków, m.in. marihuany, klefedronu i amfetaminy.

Do zatrzymań doszło w piątek, 3 lutego.

- „Policjanci na podstawie zebranych wcześniej informacji wiedzieli, że właśnie na jednej z posesji w powiecie tczewskim, w pomieszczeniach gospodarczych oraz w zaparkowanych samochodach, dwóch wytypowanych przez nich mężczyzn ukrywa znaczne ilości narkotyków. Policjanci zatrzymali 39 i 25-latka na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Funkcjonariusze po wejściu do pomieszczeń znaleźli i zabezpieczyli w różnych miejscach torby oraz worki foliowe z marihuaną, klefedronem i amfetaminą” - informuje Pomorska Policja. - „Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli również przedmioty, które mogą świadczyć o tym, że zatrzymani mężczyźni wprowadzali do obrotu narkotyki”.

Zabezpieczono m.in. wagi i inne urządzenia służące do porcjowania i pakowania substancji psychoaktywnych. Część narkotyków m.in. worek z marihuaną policjanci znaleźli pod siedzeniem w jednym z przeszukiwanych samochodów. W realizacji zatrzymań, przeszukaniach oraz pozostałych czynnościach procesowych policjantów z komendy wojewódzkiej wspierali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

- „Na podstawie zebranych przez policjantów dowodów, prokurator ogłosił mężczyznom zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. Sąd przychylił się też do prokuratorskiego wniosku i zastosował wobec 25 i 39 - latka trzymiesięczny tymczasowy areszt. Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli od zatrzymanych mężczyzn kilka tysięcy złotych” - dodaje Pomorska Policja.

Za uczestnictwo w obrocie narkotykami grozi kara 8 lat więzienia, jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość, wówczas kara wynosi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.