Wydanie nr 271/2023, Czwartek 28.09.2023
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. 20 lat minęło – jubileusz Zespołu Pieśni i Tańca 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Wideo

Malbork. 20 lat minęło – jubileusz Zespołu Pieśni i Tańca 22. Bazy… fot. TvRegionalna24.pl
Zespół Pieśni i Tańca 22BLT „Malbork” jest marką samą w sobie. Od ponad dwóch dekad osiąga sukcesy w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Anetta Ciok, założycielka i instruktorka zespołu podkreśla, że jej te 20 lat minęło dosłownie jak jeden dzień. W sobotę odbył się koncert jubileuszowy, podczas którego zgromadzonej publiczności zaprezentowały się dosłownie wszystkie pokolenia zespołu.

W sobotę, 4 lutego na sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Malborku odbył się koncert jubileuszowy z okazji 20-lecia istnienia Zespołu Pieśni i Tańca 22BLT „Malbork”.

- „Czas pędzi jak szalony i aż ciężko nam uwierzyć w to, jak wiele cudownych wspomnień i wzruszeń udało nam się zgromadzić przez te dwie dekady. Przez nasz zespół przewinęło się wielu wspaniałych, niezwykle uzdolnionych artystów oraz wiele osób, które zaangażowane były w naszą działalność w innych, niezwykle ważnych dla naszego istnienia aspektach. Nie ukrywamy, że jest to dla nas bardzo ważny i wzruszający moment, największe święto naszego zespołu” - mówiła Anetta Ciok.

Podczas koncertu wystąpili: grupa reprezentacyjna, grupy dziecięce oraz byli tancerze Zespołu Pieśni i Tańca 22BLT „Malbork”, Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjna Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Grupa Wokalna „FOLK” prowadzona przez Magdalenę Kupińską, zespół Secret Garden Singers oraz Kapela Ludowa z Gdańska.

Publiczność, która tego dnia licznie przybyła, by uczestniczyć we wspólnym świętowaniu, miała okazję podziwiać całą gamę układów choreograficznych - począwszy od poloneza, przez kujawiaka i mazura, a skończywszy na krakowiaku i oberku. Piękne stroje ludowe dopełniały widowisko.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że Zespół Pieśni i Tańca 22BLT „Malbork” w 2001 r. założyła Anetta Ciok. Pierwszą grupę liczyło około 20 osób, głównie uczniowie pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 8, a także z SP9. Z biegiem czasu grupa ta sukcesywnie się powiększała. Obecnie zespół liczy 100 osób i odnosi sukcesy w Polsce i zagranicą.

Więcej o historii zespołu opowie w materiale wideo Anetta Ciok.

 

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.