Wydanie nr 151/2024, Czwartek 30.05.2024
imieniny: pokaż (7 imion)Feliks, Ferdynand, Jan, Andronik, Sulimir, Suligniewa, Bazyli
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Rusza kolejna edycja konkursu Nasz Zabytek – do wygrania 1 mln zł.

Starostwo Powiatowe w Malborku informuje, że rusza kolejna edycja konkursu „Nasz Zabytek” prowadzonego przez Fundację Most the Most – organizację non-profit powołaną przez Bank Gospodarstwa Krajowego. W konkursie może wziąć udział każdy, kto chce zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności i regionu. Zgłoszenia przyjmowane będą od 6 lutego do 5 marca br.

Jest to kolejna edycja konkursu „Nasz Zabytek”. Jest projektem o charakterze regionalnym, ogłaszanym sekwencyjnie w poszczególnych województwach tak, by docelowo konkurs objął wszystkie województwa każdego roku. Tym razem w konkursie wezmą udział mieszkańcy województw: dolnośląskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i podlaskiego. Aż pięć zabytkowych budynków (po jednym w każdym województwie) otrzyma dotację na rewaloryzację i szansę na nowe życie. Nabór zgłoszeń rusza 6 lutego i potrwa do 5 marca br.

W konkursie może wziąć udział każdy (osoba fizyczna), kto chce zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności i regionu. Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać zabytki ze swojej okolicy, którym warto przywrócić świetność. Następnie będą mogli zaproponować pomysł, jak zwycięski zabytek może być wykorzystany przez lokalną społeczność. Zwycięski projekt uzyska od Fundacji Most the Most dofinansowanie w wysokości do 1 mln zł. Właściciel zabytku przeznaczy je na rewaloryzację zabytku i dostosowanie go do wybranej w konkursie funkcji społecznej.

Jak zgłosić zabytek do konkursu? Znajdź zabytek w okolicy, który jest dla ciebie ważny, chcesz mu przywrócić świetności i stworzyć w nim miejsce ważne dla ciebie i twoich sąsiadów. Opisz swój pomysł i uzasadnij go. Sprawdź, czy miejsce, które chcesz zgłosić to na pewno zabytek nieruchomy wpisany do rejestru zabytków, wojewódzkiej lub gminnej ewidencji zabytków i czy jest własnością jednostki publicznej (należy np. do jednostek samorządu terytorialnego, Skarbu Państwa).

Co dalej? Więcej szczegółów w załączonym folderze.

 

 

 

 

Informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku

Starostwo Powiatowe w Malborku
Przejdź do komentarzy

Załączone pliki do pobrania (1)

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.