Wydanie nr 38/2023, Wtorek 7.02.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Ryszard, Teodor, Partenia, Parteniusz, Rozalia, Romeusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Niebezpiecznie na drogach powiatu: 6 wypadków i kolizja – tygodniowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 38/2023
  • 23 stycznia 2023, 10:16
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
  • 2 komentarze
Niebezpiecznie na drogach powiatu: 6 wypadków i kolizja – tygodniowy… fot. OSP Ząbrowo
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 18 interwencji. Dotyczyły one m.in. otwarcia mieszkania, konarów drzewa i przewróconego znaku na drogę. Strażacy wyjeżdżali do 3 pożarów – sadz w przewodzie kominowym i śmietnika. Ratownicy obsłużyli miejsce jednej kolizji i sześciu wypadków drogowych. Dwa alarmy okazały się fałszywe.

 

Samochód w rowie w Starym Polu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 22 stycznia br. na ul. Marynarki Wojennej w Starym Polu. O godz. 03:59 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym.

Po dojeździe dwóch zastępów z JRG Malbork oraz zastępu OSP Stare Pole do miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy marki Mercedes, który znajdował się w przydrożnym rowie na prawym boku. Jedna osoba poszkodowana o własnych siłach wydostała się na zewnątrz pojazdu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe i udzieleniu pomocy medycznej osobie poszkodowanej. Osobę poszkodowaną przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Po usunięciu resztek powypadkowych, po 50 min. działania zakończono. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Malbork w sile 7 ratowników, OSP Stare Pole w sile 4 ratowników, 4 funkcjonariuszy policji i 2 ratowników medycznych.

 

Troje dzieci poszkodowanych w wypadku w Złotowie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 22 stycznia br. w Złotowie gm. Stare Pole. O godz. 13:48 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem jednego samochodu osobowego.

Po dojeździe dwóch zastępów z JRG Malbork oraz zastępu OSP Stare Pole i OSP Ząbrowo do miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy marki Toyota Auris, który znajdował się w przydrożnym rowie na boku. Cztery osoby poszkodowane (w tym trójka dzieci) o własnych siłach wydostały się na zewnątrz pojazdu przed przybyciem JOP.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu kołowego i udzieleniu pomocy medycznej osobom poszkodowanym. Osoby poszkodowane przekazano dla ratownictwa medycznego. Decyzją ratownika medycznego osoby poszkodowane nie zostały zabrane do szpitala. Do miejsca zdarzenia przyjechała pomoc drogowa, której strażacy pomogli przy załadunku uszkodzonego pojazdu na lawetę. Po 1 godz.59 min. działania zakończono.

W działaniach udział brały: 2 zastępy z JRG Malbork w sile 7 ratowników), OSP Stare Pole w sile 6 ratowników), OSP Ząbrowo w sile 6 ratowników, 2 funkcjonariuszy policji i 2 ratowników medycznych.

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

Zdjęcia: OSP Ząbrowo

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Gość
Gość 23.01.2023, 20:52
Przez Złotowo jeżdżę codziennie do pracy. Ślizgawica, nie dziwię się że kobieta wpadła w poślusk. Płacimy podatki ale po co ?