Wydanie nr 38/2023, Wtorek 7.02.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Ryszard, Teodor, Partenia, Parteniusz, Rozalia, Romeusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. Sobota pod znakiem kolizji i wypadków drogowych.

  • Wydanie nr 38/2023
  • 5 grudnia 2022, 11:36
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Powiat sztumski. Sobota pod znakiem kolizji i wypadków drogowych. fot. KPP Sztum
W ciągu jednego dnia sztumscy policjanci odnotowali aż cztery kolizje drogowe i dwa wypadki. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę, a przede wszystkim o zachowanie zdrowego rozsądku.

W sobotę, 3 grudnia br. atak zimy spowodował w powiecie sztumskim wiele samochodowych zdarzeń drogowych, na szczęście niegroźnych. Mundurowi odnotowali w ciągu kilku godzin 4 kolizje drogowe i 2 wypadki. Główne przyczyny zdarzeń to utrata panowania nad pojazdem, niedostosowanie prędkości do warunków drogowych.

- „Do pierwszego wypadku doszło w  Sztumie. 69-letnia kierująca Oplem podczas parkowania auta potrąciła pieszego. Mężczyzna z urazem został przewieziony do szpitala. Niespełna godzinę później policjanci zostali poinformowani o zderzeniu czterech aut na trasie Dzierzgoń- Prakwice. Szczęśliwie, w wyniku kolizji żaden z kierujących i pasażerów nie odniósł poważnych obrażeń, a uszkodzeniu uległy jedynie pojazdy. Chwilę później trudne warunki panujące na drodze doprowadziły do kolejnego wypadku w Dzierzgoniu. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący Toyotą prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w prawidłowo jadącego Forda. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została przewieziona do szpitala. Do kolejnych kolizji doszło w Mikołajkach Pomorskich oraz Pietrzwałdzie. Na szczęście nikt nie trafił do szpitala” - informuje asp. szt. Karolina Kosmowska, oficer prasowy KPP w Sztumie.

Sztumska policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i pasażerów. Warunki na drogach są zmienne i bardzo niebezpieczne. Opady śniegu i niskie temperatury sprawiają, że nawierzchnia w wielu miejscach jest śliska. Maleje przyczepność pojazdów, a tym samym zwiększa się jego droga hamowania. Należy dostosować prędkość do warunków panujących na drodze i zachować odpowiedni odstęp od poprzedzającego pojazdu. Prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną.

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.