Wydanie nr 112/2024, Niedziela 21.04.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Feliks, Addar, Anzelm, Drogomił, Apollo, Apollina, Bartosz, Konrad
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Centralny plac zabaw - potrzeba jeszcze 6 mln zł na dokończenie prac.

Malbork. Centralny plac zabaw - potrzeba jeszcze 6 mln zł na dokończenie… fot. Archiwum TvRegionalna24.pl
Początkowo centralny plac zabaw przy ul. Parkowej w Malborku oddany miał zostać do użytku w maju tego roku. Wykonawca niestety nie wywiązał się z umowy, którą w konsekwencji wypowiedział magistrat. Do ogłoszonego nowego przetargu zgłosiła się tylko jedna firma, oferująca dwukrotnie więcej, niż Urząd planował wydać na dokończenie tej inwestycji. Włodarze zdecydowali ostatecznie, że plac zabaw zostanie dokończony za kwotę oferowaną przez wykonawcę, czyli prawie 6 mln zł – została podpisana już stosowna umowa w tej sprawie.

W piątek, 14 października br. w malborskim magistracie podpisana została umowa na dokończenie inwestycji pn. „Budowa placu zabaw wraz z punktem widokowym” z przedstawicielem nowego wykonawcy, firmy Inwestbud Wykonawstwo i Obsługa Inwestycji Budowlanych Wojciech Drabik.

W ramach inwestycji zaplanowano rekreacyjno-wypoczynkowe urządzenie terenu dla rodzin, na które składać się będzie: plac zabaw z indywidualnymi zabawkami, tor rowerowy, bastion ziemny z wbudowanymi w skarpy funkcjami zabawowymi i zabawki edukacyjne. Powstanie również tor wodny, labirynt z zieleni oraz punkt widokowy. Wykonana zostanie również instalacja wodociągowa z przyłączem oraz instalacja oświetlenia placu, a także ciągi piesze, place o nawierzchni syntetycznej i mineralnej.

Centralny plac zabaw powstanie na terenie przy Nogacie, na północ od linii kolejowej. Miejsce inwestycji z przeznaczeniem na plac zabaw i punkt widokowy oraz infrastrukturę wspierającą przewidziano przestrzeń o łącznej powierzchni 20 370 m². Inwestycja realizowana jest w ramach projektu pn. „Rozwój potencjału turystyki rekreacyjnej i turystyki wodnej w miastach Swietłyj i Malborku (Faza 2)” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Koszt dokończenia inwestycji to 5 997 787,93 zł. Prace zakończone mają być w kwietniu 2023 r.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze

Na czas ciszy wyborczej przed wyborami samorządowymi 2024 komentarze zostały wyłączone.