Wydanie nr 230/2022, Czwartek 18.08.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Klara, Ilona, Tacjana, Tworzysława, Helena, Agapit, Bogusława, Bronisław
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. CBŚP i KAS zlikwidowały nielegalną fabrykę papierosów.

  • Wydanie nr 230/2022
  • 2 czerwca 2022, 11:42
  • Zespół Prasowy CBŚP
  • Na sygnale
Powiat sztumski. CBŚP i KAS zlikwidowały nielegalną fabrykę papierosów. fot. CBŚP
Rozbita grupa, zatrzymane 6 osób, zlikwidowana fabryka, przejęte nowoczesne, wysokowydajne maszyny służące do produkcji papierosów to efekt ostatnich działań CBŚP i KAS. Wydajność produkcyjna przejętej linii to około 3 tys. papierosów na minutę, a jej wartość szacowana jest na kwotę nawet 5 mln zł. Akcję przeprowadzono na terenie powiatu sztumskiego.

Policjanci Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z mazowiecką Krajową Administracją Skarbową, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą i zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów, znajdującą się na terenie powiatu sztumskiego w województwie pomorskim. Wytwórnia wyrobów tytoniowych mieściła się w hali dawnego zakładu produkującego artykuły papiernicze.

- „Funkcjonariusze zatrzymali 6 osób i zlikwidowali kompletną linię do produkcji nielegalnych papierosów, a także ich pakowania. Służby przejęły bardzo nowoczesne maszyny służące do wytwarzania nielegalnych wyrobów tytoniowych, których wydajność produkcyjną biegły ocenił na około 3 tysiące papierosów na minutę. Wartość całej linii produkcyjnej szacowana jest na kwotę nawet 5 milionów złotych. Podczas działań przejęto także gotowe papierosy oraz tytoń, jak również poligrafię wykorzystywaną w nielegalnej produkcji. Przejęte na miejscu papierosy były oznaczone symbolami towarowymi znanej zagranicznej marki tytoniowej” - wyjaśnia Zespół Prasowy CBŚP. - „Z ustaleń śledztwa wynika, że w fabryce mogło zostać wyprodukowanych nawet 8 milionów papierosów, które były przeznaczone do wprowadzenia do obrotu głównie na rynek Polski. Śledczy szacują, że straty Skarbu Państwa w wyniku działalności grupy to blisko 9 milionów złotych”.

Osoby zatrzymane doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Kwidzynie, gdzie usłyszały zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jedna zarzut kierowania tą grupą. Pozostałe zarzuty dotyczyły przestępstw karno-skarbowych. Wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Śledztwo przejęła do dalszego prowadzenia Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.


 

Zespół Prasowy CBŚP
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.