Wydanie nr 140/2024, Niedziela 19.05.2024
imieniny: pokaż (12 imiona)Celestyn, Potencjana, Potencjanna, Kryspin, Bernarda, Piotr, Iwo, Pękosław, Mikołaj, Augustyn, Pudencjana, Pudencjanna
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Przekop Mierzei Wiślanej. Zamykanie i otwieranie bramy w śluzie! 4K

Zamykanie i otwieranie bramy śluzy w kieszeni południkowej. Zobacz materiał wideo z budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.

Cztery bramy w śluzie

Postęp prac jest widoczny również m.in. w rejonie śluzy i kanału żeglugowego, czyli w miejscach newralgicznych dla tej inwestycji. Śluza zapewnia bowiem bezpieczną żeglugę w warunkach zmiennych stanów wody po obu stronach Mierzei Wiślanej.

- W śluzie zrealizowano większość prac żelbetowych. Zamontowano dwie bramy w kieszeni południowej. W całości zrealizowano dostawy dla zamknięć bram północnych. Prowadzone są prace związane z budową budynków bloków napędowych południowego i północnego. Poza tym testowana jest brama południowa – mówi Andrzej Małkiewicz, naczelnik Wydziału Realizacji Inwestycji w Urzędzie Morskim w Gdyni.

Łącznie w ramach budowy śluzy powstaną cztery bramy służące do jej zamykania. Każda z nich złożona jest z sześciu segmentów, a każdy segment z 730 elementów. Jedna brama waży około 160 ton, a najcięższy z jej elementów 33,56 ton.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Bogusław Adamus z Częstochowy
Bogusław Adamus z Częstochowy 06.03.2022, 22:09
uważam że,Polska powinna udzielić jeszcze pomocy Ukrainie wpostaci samolotów Było by to bardziej szlachetne skoro Ukraińcy Polaków nazywają /nasi bracia / Ukraińcy potrafią odwdzięczyć się dobrym za dobro.
P
P 05.03.2022, 19:17
Czy sluza jest jakoś zabezpieczona na wypadek wojny i ataku na nią.