Wydanie nr 138/2022, Środa 18.05.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. II LO przesuwa termin studniówki. Co z pozostałymi szkołami?

Malbork. II LO przesuwa termin studniówki. Co z pozostałymi szkołami? fot. Archiwum TvMalbork.pl
Bez wątpienia studniówka jest dla wszystkich maturzystów wyjątkowym wydarzeniem, które z rozrzewnieniem później wspominamy. Jest symbolem bardzo ważnego procesu wkraczania w dorosłość. Nie od dziś wiadomo, że pierwszymi krokami w tę dorosłość są kroki poloneza rozpoczynające każdy bal studniówkowy. Od niego właśnie i udanej zabawy zaczyna się czas intensywnych przygotowań do egzaminu maturalnego, który przysłowiowo otwiera drzwi do dorosłego życia, dalszej edukacji i kariery zawodowej.

 

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany maturzystom z rocznika 2020/2021, którzy pozbawieni byli przywileju wspólnej zabawy studniówkowej. Wydawało się, że w tym roku będzie zupełnie inaczej, tym bardziej, że wiele szkół w Polsce zdążyło zorganizować studniówkowe bale. Do takich szczęściarzy zalicza się I Liceum Ogólnokształcące w Malborku, które zabawę studniówkową zorganizowało w sobotę, 22 stycznia.

 

W tym tygodniu zaplanowana była studniówka II LO w Malborku. Jednak w rozmowie z naszą redakcją dyrektor szkoły, Zbigniew Kowalski przyznał, że zapadła decyzja o przesunięciu zabawy na późniejszy termin (26 lutego) ze względu na wzrost zachorowań na koronawirusa. Nie wiadomo jednak, czy termin ten ponownie będzie zmieniony. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji pandemicznej w naszym kraju.

 

Pozostałe szkoły – ZSP3 i ZSP4 potwierdziły naszej redakcji TvRegionalna24.pl, że nie planowały w ogóle w tym roku organizacji studniówek.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.