Wydanie nr 294/2021, Czwartek 21.10.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Klementyna, Elżbieta, Hilary, Bernard, Dobromił, Pelagia, Celina, Urszula, Nunilona, Samuel, Wszebora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. W Szkole Łacińskiej powstanie Małe Centrum Nauki.

Malbork. W Szkole Łacińskiej powstanie Małe Centrum Nauki. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Ogłoszono wyniki konkursu na realizację projektu SOWA. Wśród laureatów znalazło się miasto Malbork. W ramach tego projektu w Szkole Łacińskiej uruchomione zostanie Małe Centrum Nauki. Realizacja inwestycji rozpocznie się w 2022 r.

 

W poniedziałek, 20 września br. ogłoszone zostały wyniki konkursu na realizację projektu SOWA będącego inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki. Jednym z 32 laureatów, w tym jedynym w województwie pomorskim, jest miasto Malbork wraz z Malborskim Centrum Kultury i Edukacji.

 

- „W ramach projektu w Centrum Kultury i Edukacji Szkoła Łacińska powstanie mini centrum nauki, a w nim Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, wykorzystujące najlepsze doświadczenia i praktyki realizowane przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie” - informuje Katarzyna Fabiańska z malborskiego magistratu. - „CKiE Szkoła Łacińska wzbogaci się o kilkanaście angażujących eksponatów, ukazujących doświadczalny charakter nauki, dających możliwość samodzielnego eksperymentowania. Dodatkowo pracownicy instytucji otrzymają wsparcie merytoryczne i opiekę ze strony Centrum Nauki Kopernik”.

 

- „Jest to dla nas niezwykłe wyróżnienie, ogromna radość, a poniekąd też docenienie naszej dotychczasowej pracy na rzecz rozwoju edukacyjnego dzieci i młodzieży. Poszerzenie oferty Szkoły Łacińskiej o tego typu eksponaty było od dawna naszym marzeniem, które teraz możemy zrealizować” – informuje Małgorzata Badziong, kierownik CKiE Szkoła Łacińska.
 

Rozpoczęcie prac związanych z uruchomieniem Małego Centrum Nauki rozpocznie się w 2022 r.

 

 

 

 

Materiały prasowe UM Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.