Wydanie nr 155/2023, Niedziela 4.06.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Dacjan, Karol, Braturad, Niepełka, Karp, Franciszek, Saturnina, Gostmił, Aleksander, Skarbisław
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Bulwary jeszcze nie gotowe, a już zarastają. Magistrat rozkłada bezradnie ręce.

Malbork. Bulwary jeszcze nie gotowe, a już zarastają. Magistrat rozkłada… fot. TvMalbork.pl
Modernizacja bulwarów nad Nogatem była inwestycją długo wyczekiwaną zarówno przez mieszkańców Malborka, jak i turystów odwiedzających nasze miasto. Dzięki ciągom pieszo-rowerowym na odcinku od mostu kolejowego do kąpieliska miejskiego oraz zagospodarowanej przestrzeni w okolicach Szkoły Łacińskiej w znacznym stopniu podniesie się atrakcyjność tego terenu. W ten sposób bulwary, rzeka Nogat i jej możliwości rekreacyjne mają stworzyć ciekawą ofertę spędzania wolnego czasu.

 

Nie ma co ukrywać - przebudowa terenów nad Nogatem idzie pełną parą. Już teraz można zaobserwować, jak zmienia się otoczenie i tworzy przestrzeń wypoczynkowo – rekreacyjna z prawdziwego zdarzenia. Budowa bulwaru w Malborku zakłada stworzenie atrakcyjnego pasażu spacerowego, z odpowiednio przygotowaną nawierzchnią, wyposażeniem w ławki, atrakcyjne oświetlenie oraz miejsca przygotowane do lokalizacji małej gastronomii i innych punktów usługowo-handlowych.

 

Widzowie TvRegionalna24.pl napisali do naszej redakcji, że w ostatnim czasie zaniepokoił ich fakt, że wzdłuż rzeki Nogat przy powstającej konstrukcji tarasu spacerowego brzeg rzeki nie jest wykarczowany i jest dość ostro zarośnięty.

Czy w zakresie prac modernizacyjnych przewidziane jest oczyszczenie brzegów rzeki Nogat wzdłuż tarasu spacerowego? Czy nastąpi wykarczowanie zarośli, by widok na rzekę i jej drugi brzeg był bardziej przejrzysty? Kto tym się zajmie – wykonawca, firma Strabag, czy jednak zupełnie ktoś inny? Kto w przyszłości będzie odpowiedzialny za utrzymanie porządku brzegu rzeki wzdłuż tarasu spacerowego? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Malborka.

 

Przypomnijmy, że zadanie realizowane jest w ramach projektu: „Rozwój potencjału turystyki rekreacyjnej i turystyki wodnej w miastach Swietłyj i Malborku (Faza 2)”. Na jego realizację miasto pozyskało dofinansowanie z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020 w wysokości 6 886 295,43 zł. Całkowity koszt inwestycji nad Nogatem wyniesie 11 389 499,05 zł.

 

 

 

 

Widzą konieczność oczyszczenia brzegów rzeki.

W odpowiedzi Roman Milanowski, Naczelnik Wydziału Inżynierii w Urzędzie Miasta Malbork poinformował, że to Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku administruje śródlądowymi drogami wodnymi, m.in. rzeką Nogat.

- „Teren ten jest własnością Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Wody Polskie. Widząc konieczność oczyszczenia brzegów rzeki, szczególne w rejonie pomostów i placu centralnego, Miasto Malbork wystąpiło w grudniu 2020 roku do RZGW z informacją, iż zamierza we własnym zakresie oczyścić powierzchnię około 1825 m² akwenu” - informuje Roman Milanowski.„Prace te zostaną wykonane w okresie jesiennym 2021 roku ze środków budżetu Miasta. Wykonawca zostanie wyłoniony w oparciu o przepisy Prawa Zamówień Publicznych. Sprawa utrzymania porządku brzegu rzeki wzdłuż tarasu spacerowego w chwili obecnej nie jest jeszcze rozstrzygnięta”.

 

Czytając wypowiedź Romana Milanowskiego trudno nie odnieść wrażenia, że znowu coś robione jest po przysłowiowych łepkach. Taras spacerowy już powstaje. Na naszych zdjęciach i nagraniu widać, że miejsce już teraz powinno być właściwie przygotowane. Przecież w takich warunkach taras ten w ciągu najbliższych miesięcy czy lat zarośnie czy nawet zostanie zasłonięty rosnącą w pobliżu roślinnością.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Izabela
Izabela 19.08.2021, 22:34
Kochani macie racje, prace wloka sie jak slimaki zarowno przy berlince jak i przy bulwarze. Kamienice u gory tez nie wiadomo kiedy beda ukonczone. Szkoda tylko naszych pieniedzy.
Tomas
Tomas 17.08.2021, 17:01
po h.. wydawać miliony jak widać że to za chwilę zarośnie, ot coś zrobić by się nie narobić i jak co nie nasza wina. Jak już robicie to róbcie to porządnie, bo wydajecie naszą kasę z podatków!

Kapar
Kapar 17.08.2021, 16:50
Czy ta inwestycja doczeka się finału? Tak samo było z drogą rowerową do Sztumu, pieniądze wyrzucone w błoto, tylko wykonawca zadowolony.
GOŚĆ
GOŚĆ 17.08.2021, 13:49
SUPER!!!
Postępy prac jak na starej BERLINCE,może za 5 lat skończą.
Dr Prozak.
Dr Prozak. 17.08.2021, 21:27 (odpowiedź do GOŚĆ)
Remont kawałka drogi nr 55 na wysokości Tczewa zostanie ukończony przez PISowską GDDKiA najwcześniej miesiąc przed wyborami w 2023 roku. Z malborskim bulwarem jest lepiej bo wybory burmistrza Malborka będą w 2022 roku.