Wydanie nr 214/2021, Poniedziałek 2.08.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Gustaw, Karina, Maria, Stefan, Świętosław, Teodota
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nawet 100 % dofinansowania na usuwanie azbestu mogą otrzymać mieszkańcy gminy Miłoradz. Zobacz, co należy zrobić.

Nawet 100 % dofinansowania na usuwanie azbestu mogą otrzymać mieszkańcy gminy Miłoradz. Zobacz, co należy zrobić. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku ogłosił konkurs pod nazwą „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego (edycja 2020)”. W związku z tym Wójt Gminy Miłoradz, Arkadiusz Skorek zamierza wystąpić z wnioskiem o przyznanie dofinansowania na utylizację i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest pochodzący z terenu Gminy Miłoradz.

 

Dofinansowanie przez WFOŚiGW zadania może stanowić do 100% jego kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 600 zł/Mg odpadu zawierającego azbest, jeżeli na zadanie składają się łącznie: demontaż, zbieranie, transport i unieszkodliwianie odpadu. Można przyjąć, że 1 m² powierzchni płyt azbestowo-cementowych waży 0,0135 Mg (13,5 kg).

Zgłoszenia zamiaru przystąpienia do konkursu przyjmowane będą przez Urząd Gminy Miłoradz, ul. Żuławska 9, 82-213 Miłoradz, do 5 czerwca 2020 r. Ogłoszenie wyników przez WFOŚiGW nastąpi do 30 lipca 2020 r. Należy pamiętać, że dofinansowaniu nie podlega zakup oraz montaż pokrycia dachowego. 

 

 

 

 

Urząd Gminy Miłoradz zastrzega, że w przypadku nie zakwalifikowania się wniosku o przyznanie dofinansowania ze środków WFOŚiGW w Gdańsku, Wójt Gminy Miłoradz odstąpi od udzielenia dofinansowania mieszkańcom Gminy Miłoradz.


 

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy Miłoradz

UG Miłoradz
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Miłoradz


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.