Wydanie nr 269/2021, Niedziela 26.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Skończcie z paleniem traw! – raport sztumskich służb mundurowych.

W ostatnich dwóch tygodniach sztumskie służby mundurowe wyjeżdżały do 23 interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

 

W poniedziałek, 6 kwietnia br. o godzinie 15.29 zastęp skierowano do miejscowości Waplewo Wielkie, gdzie przy jeziorze paliło się około 500 m² suchej trawy.

We wtorek, 7 kwietnia br. o godzinie 09.01 dwa zastępy zadysponowano do Dzierzgonia, gdzie silny wiatr złamał drzewo, które rozszczepiło się i znajdowało nad jezdnią drogi wojewódzkiej 515 stwarzając zagrożenie dla poruszających się pojazdów. W bliskiej odległości znajdowały się linie napowietrzne 15 kV.

Tego samego dnia o godzinie 10.52 dwa zastępy skierowano do miejscowości Poliksy, gdzie nadłamane drzewo po pożarze znajdowało się nad drogą wojewódzką 515 i stwarzało zagrożenie dla poruszających się pojazdów i pieszych.

Również tego dnia o godzinie 23.19 pięć zastępów zadysponowano do Gościszewa, gdzie paliło się około 40 m² suchej trawy i śmieci przy lasku.

 

 

 

W środę, 8 kwietnia br. o godzinie 14.41 dwa zastępy w miejscowości Dąbrówka Malborska gasiły pożar około 3000 m² suchej trawy przy drodze, a o godzinie 16.02 zastęp gasił około 10 m² palącej się trawy również przy drodze.

Tego samego dnia o godzinie 22.51 trzy zastępy zadysponowano do miejscowości Polaszki, gdzie paliły się belki stropowe i śmieci w jednym z pomieszczeń spalonego w wcześniejszych pożarach budynku mieszkalnego.

W czwartek, 9 kwietnia br. o godzinie 02.47 dwa zastępy gasiły pożar około 100 m² suchej trawy przy drodze w Gościszewie.

Również tego dnia o godzinie 10.19 zastęp skierowano do Sztumskiego Pola, gdzie przy drodze wojewódzkiej 603 znajdowało się drzewo lekko spróchniałe i zadrapane przez samochód. Obok znajdowała się linia energetyczna.

Jeszcze tego dnia o godzinie 10.49 jeden zastęp skierowano do Dzierzgonia, ponieważ jedna z czujek monitoringu pożarowego wzbudziła alarm o pożarze w budynku banku Spółdzielczego. Brak znamion pożaru.

Tego również dnia o godzinie 11.22 dwa zastępy skierowano do Waplewa Wielkiego, gdzie pochylone drzewo nad droga gminną stwarzało zagrożenie dla użytkowników.

Także tego dnia o godzinie 17.29 dwa zastępy gasiły pożar około 20 m² trawy na nieużytkach w miejscowości Szropy.

W sobotę, 11 kwietnia br. o godzinie 14.49 zastęp skierowano do miejscowości Mątki, gdzie paliły się opony i gałęzie 100 m od drogi krajowej na poboczu drogi gminnej. Na miejscu znajdowała się osoba postronna.

Tego dnia o godzinie 20.07 jeden zastęp gasił pożar 100 m² trawy na nieużytkach. Brak zabudowań oraz zagrożeń.

Jeszcze tego dnia o godzinie 20.55 jeden zastęp skierowano do miejscowości Lipiec, gdzie paliło się pojedyncze drzewo przy drodze gminnej między miejscowościami Lipiec a Pudłowiec. Policja była na miejscu.

 

 

 

 

W niedzielę, 12 kwietnia br. o godzinie 14.05 zastęp gasił w miejscowości Nowiec pożar trawy na nieużytkach rolnych w odległości około 150 m od drogi o powierzchni około 10 arów. Duże zadymienie.

W środę, 15 kwietnia br. o godzinie 20.59 jeden zastęp gasił pożar wolno stojącego śmietnika w Sztumie przy ulicy Nowowiejskiego.

W piątek, 17 kwietnia br. o godzinie 14.24 strażacy gasili pożar trawy w Nowej Wsi.

W piątek, 17 kwietnia br. i sobotę, 18 kwietnia br. strażacy rozwozili maseczki ochronne dla mieszkańców gminy Dzierzgoń oraz wsi Budzisz.

W sobotę, 18 kwietnia br. i niedzielę, 19 kwietnia br. strażacy kontrolowali namiot – polową izbę przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

W niedziele, 19 kwietnia br. o godzinie 11.46 zastęp skierowano do miejscowości Mortąg do pożaru trawy na nieużytkach.

 


 

 

Informacje przekazał mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.