Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Trzy osoby zapłacą karę po 5 tys. zł za złamanie kwarantanny.

Trzy osoby zapłacą karę po 5 tys. zł za złamanie kwarantanny. fot. policja.pomorska.gov.pl
W miniony czwartek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie sprawdzali adresy osób objętych kwarantanną. Niestety 22 - letni mieszkaniec powiatu sztumskiego w trakcie kwarantanny zaprosił do siebie dwóch mężczyzn, którzy wiedzieli o jego domowej izolacji. Cała trójka została ukarana karą finansową po 5 tys. zł przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

W czwartek, 2 kwietnia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie dokonując sprawdzeń osób przebywających na domowej kwarantannie, otrzymali zgłoszenie od dyżurnego, że do mieszkania osoby objętej domową izolacją weszło dwóch mężczyzn. Mundurowi pojechali pod wskazane miejsce, a następnie skontaktowali się z mężczyzną objętym kwarantanną. Funkcjonariusze ustalili dwóch mężczyzn przebywających u niego w lokalu. Osobom nakazano natychmiast opuścić lokal. Jak się później okazało, dwóch 19 - letnich mieszkańców miasta Sztum przyszło na piwo. Mężczyźni wiedzieli, że 22 - latek jest objęty domową kwarantanną. Policjanci poinformowali wszystkie osoby o konsekwencjach prawnych wynikających z kodeksu wykroczeń. W piątek, 3 kwietnia br. wszyscy mężczyźni zostali ukarani grzywną po 5 tys. złotych przez Powiatowy Inspektor Sanitarny. Ponadto dwóch 19 - latków zostało objętych nadzorem przez Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Malborku.

 

 

Policja przypomina, że za złamanie kwarantanny zgodnie z nowymi przepisami grozi kara grzywny do 30 tys. zł, którą nakłada Powiatowy Inspektor Sanitarny. Ponadto osoby, które nie stosują się do zaleceń, muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną, wynikającą z art. 116 Kodeksu wykroczeń. Kara może być jednak dotkliwsza, jeżeli prokurator oceni, że ktoś swoim zachowaniem naraził zdrowie i życie innych ludzi. Za to zgodnie z kodeksem karnym grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Informacja: sztum.policja.gov.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.