Wydanie nr 170/2024, Wtorek 18.06.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Elżbieta, Paula, Marek, Efrem, Emil, Gerwazy, Drohobysz, Amanda, Miłobor
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Wiedziałam, że będzie to romans” - literacki debiut Moniki Wrzoskowicz z Malborka.

Jeżeli jeszcze ktoś nie wiedział, że Malbork jest swoistą kopalnią talentów, ma okazję o tym się przekonać. To właśnie tutaj narodziły się i oszlifowane zostały cudowne głosy Pauliny Czapli, Anny Szatybełko czy Tadka Seiberta. Stąd pochodzi Marcelina Zawadzka, Miss Polonia 2011 i Jan Mela – najmłodszy w historii zdobywca obu biegunów. Możemy pochwalić się sportowcami – Jarosławem Dymkiem, Damianem Wleklakiem, Izabelą Bełcik czy Anetą Florczyk. Oczywiście z Malborka pochodzi wielu znanych polityków, autorów książek, artystów malarzy, a także znana prezenterka telewizyjna, Agnieszka Cegielska oraz reżyserka i scenarzystka, Katarzyna Rosłaniec. Większość zdaje zapewne sobie sprawę z tego, że tak naprawdę można jeszcze bardzo długo wymieniać wielkie i małe talenty pochodzące z grodu nad Nogatem. Bo Malbork jest prawdziwą kopalnią talentów.

Przed nią literacki debiut. O sobie mówi, że na co dzień jest mamą, żoną i przede wszystkim kobietą z marzeniami. Kobietą, która w końcu znalazła się w takim miejscu swojego życia, że może zająć się realizacją własnych marzeń. Monika Wrzoskowicz na co dzień mieszka i pracuje w Malborku. Jest mamą dwóch synów i żoną z 11 – letnim stażem. Pomysł na napisanie własnej książki chodził za nią od zawsze.

Była to tylko kwestia czasu, a może i po trochu zdobycia wiary we własne siły, możliwości. Do pewnych rzeczy trzeba po prostu dojrzeć” - mówi Monika Wrzoskowicz.

Książka „Szkic namiętności” jest powieścią erotyczną, której akcja rozgrywa się pod paryskim niebem. Według noty wydawniczej będzie to gratka dla wszystkich, którzy oczekują dobrej powieści z nutą pikanterii. Historia ognistego romansu, zazdrości i tragedii opowiedziana jest zarówno z perspektywy kobiety, jak i mężczyzny. Zabieg ten daje efekt wielowymiarowości scen.

Jak do tego doszło, że napisała powieść i ją wydaje, czego się obawia, komu zawdzięcza swój pierwszy krok w dążeniu do realizacji marzenia opowiedziała nam sama autorka.

Więcej szczegółów w materiale wideo.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wywiady


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Zbigniew Dackiewicz
Zbigniew Dackiewicz 15.02.2020, 08:52
Warto chyba dodać że 8 kwietnia 1950 roku w Malborku urodził się jeden z najlepszych polskich piłkarzy w historii , król strzelców Mundialu z 1974 roku Grzegorz Lato !
Mieszkaniec
Mieszkaniec 15.02.2020, 08:18
A jeszcze błazen Tadzik też z Malborka.
Zbigniew
Zbigniew 15.02.2020, 08:57 (odpowiedź do Mieszkaniec)
Jeśli Ci chodzi o naszego dowcipnego posła, byłego burmistrza Malborka, to pochodzi akurat z Nowego Stawu !
Krzyżak
Krzyżak 14.02.2020, 17:43
A nasi Oskarowi włodarze????!!!! Toż to oni załatwili tysiące miejsc pracy ! Załatwili obwodnicę miasta ! Przyciągneli setki inwestorów na nasze tereny inwestycyjne ! Sprawili ,że tak jak przed laty lini MZK jest 12 minimum ! Ludzie mają pracę na miejscu ! ...A nie sory to tylko sen...