Wydanie nr 338/2024, Wtorek 3.12.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Uniemir, Kasjan, Lucjusz, Franciszek, Kryspin, Ksawery, Atalia, Gerlinda, Biryn, Sofoniasz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wprowadzono innowację pedagogiczną w malborskim MOW

Wprowadzono innowację pedagogiczną w malborskim MOW fot. pixabay.com
W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym wprowadzona została nowa innowacja pedagogiczna, której celem jest zainteresowanie podopiecznych placówki historią Malborka i ciekawostkami dotyczącymi miasta. W jej przeprowadzenie zaangażowanych było jedenaścioro nauczycieli MOW.

Innowacja pedagogiczna odbywała się pod nazwą „Cudze chwalicie, czyli historyczno-przyrodnicze zagadki Malborka”. Podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w ciągu kilku miesięcy uczestniczyli w wydarzeniach, które pozwoliły im lepiej poznać część bogatej historii miasta. W ramach zajęć szkolnych uczniowie wzięli udział w lekcjach muzealnych zorganizowanych przez Muzeum Zamkowe w Malborku w ramach wydarzenia pt. „Mądrość zbudowała sobie dom…początki państwa krzyżackiego w Prusach”, podziwiali też miasto z wieży zamkowej, zwiedzili wystawę „Wrastanie. Ziemie Zachodnie i Północne. Początek”, która była dostępna w Muzeum Miasta Malborka. Tam też uczestniczyli w zajęciach warsztatowych. Dodatkowo wzięli udział w rajdach pieszych pod hasłem „Szlakiem pomników przyrody”.

Innowacja jest wyjściem naprzeciw wymogom edukacyjnym zawartym w aktualnej podstawie programowej dla szkoły podstawowej i branżowej. Nauczyciele starają się pokazać uczniom ośrodka, że Malbork jest niezwykle ciekawym miastem, a lekcje w naszej szkole nie muszą toczyć się wyłącznie w szkolnych murach, lecz mogą przybrać bardziej interesującą formę, pozwalającą na aktywne zdobywanie wiedzy na terenie miasta - wyjaśnia Dariusz Miąskowski, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Malborku.

W skuteczne przeprowadzenie założeń innowacji pedagogicznej zaangażowani byli: Marta Neubauer, Anna Milanowska, Justyna Piłat, Paulina Wolska, Marlena Smoter-Zdziebłowska, Paweł Brzozowski, Karol Chlebowski, Leszek Giza, Przemysław Siemieniuk, Marek Wojtachna i Tomasz Wojtuszkiewicz.

Celem innowacji pedagogicznej było kształtowanie szacunku, przywiązania do tradycji i historii narodu, jego kultury i osiągnięć, propagowanie postawy patriotycznej, popularyzacja wiedzy na temat miasta Malborka, uwrażliwienie na piękno przyrody ojczystej, wdrażanie do przestrzegania zasad jej ochrony i umiejętnego korzystania z jej dóbr, realizowanie założeń edukacji kulturalnej i ekologicznej poprzez prezentowanie informacji o historyczno-przyrodniczych walorach miasta, rozwijanie w uczniach ciekawości świata, motywowanie do poznania środowiska, w którym aktualnie mieszkają i uczą się.

- Podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego pochodzą z różnych części Polski, więc zajęcia przeprowadzone w ramach innowacji pomogły im nie tylko lepiej poznać Malbork, ale były bardzo dobrą formą resocjalizacji i przekazywania ciekawej wiedzy przy współpracy z lokalnymi instytucjami i mieszkańcami - mówi Stanisław Sumowski, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Malborku.

Informacja Prasowa Starostwo Powiatowe w Malborku

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja 4K + Telefon - Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork, Braniewo od 55 zł Internet Światłowodowy i Telewizja 4K + Telefon - Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork, Braniewo od 55 zł
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.