Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pożar w magazynie i kuchni - raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 265/2021
  • 2 pażdziernika 2019, 10:52
  • Redakcja
  • Na sygnale
Pożar w magazynie i kuchni - raport sztumskich służb mundurowych. fot. pixabay
Ubiegły tydzień dla sztumskich służb mundurowych nie był spokojny, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

W poniedziałek, 23 września br. o godz. 20.20 dyżurny PSP w Sztumie otrzymał zgłoszenie o wydobywającym się dymie z jednego z mieszkań budynku wielorodzinnego w Sztumie. Po dojeździe zastępu z JRG Sztum na miejsce zdarzenia okazało się, że w mieszkaniu na parterze w kuchni na elektrycznej kuchence pali się garnek, który właścicielka zostawiła bez opieki i opuściła mieszkanie. Działania polegały na wyłączeniu kuchenki od prądu i wyniesieniu spalonego garnka, a także przewietrzeniu pomieszczenia i klatki schodowej budynku. Właścicielkę mieszkania pouczono o niebezpieczeństwie i zagrożeniach wynikających z pozostawienia garnka na kuchence.

W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Sztum.

W środę, 25 września br. o godz. 22.55 dyżurny PSP w Sztumie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Sztumie. Po dojeździe zastępów JRG Sztum na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się murowany budynek magazynowo - gospodarczy o drewnianej konstrukcji dachowej. Nie stwierdzono w budynku instalacji elektrycznej. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ugasili pożar i rozebrali konstrukcję dachu oraz ściany działowej. Po ugaszeniu pożaru, sprawdzili kamerą termowizyjną, czy temperatura maleje i ponownie przelali wodą miejsca po pożarze.

W działaniach brały udział 4 zastępy JRG Sztum i 1 zastęp OSP Postolin.

W sobotę, 28 września br. o godz. 9.09 dyżurny PSP otrzymał zgłoszenie, że od dwóch dni zgłaszający nie ma kontaktu z konkubiną, która choruje na nadciśnienie. Po dojeździe zastępu z JRG Sztum na miejsce zdarzenia okazało się, że kobieta celowo nie otwierała drzwi konkubentowi. Powodem takiego zachowania była kradzież przez niego pieniędzy z jej torebki i jego stan nietrzeźwości. Zdaniem kobiety, nietrzeźwy mężczyzna często nadużywał przemocy wobec niej.

W działaniach brał udział 1 zastęp JRG Sztum.

Informacja: Dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Sztumie

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.