Wydanie nr 217/2021, Czwartek 5.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański: „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkanie policji z dziećmi w bibliotece

Nowy Dwór Gdański: „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkanie policji z dziećmi w bibliotece fot. pomorska.policja.gov.pl
W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną, odwiedziła dzieci spędzające wolny wakacyjny czas w bibliotece w Nowym Dworze Gdańskim. Podczas spotkania zostały poruszone tematy związane z bezpieczeństwem podczas wakacji.

26 czerwca br. policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, odwiedziła dzieci spędzające wolny czas w Bibliotece Publicznej w Nowym Dworze Gdańskim. Podczas spotkania funkcjonariuszka mówiła o bezpieczeństwie osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Dzieciaki zapoznały się z oznaczeniami na kąpieliskach oraz z rodzajami flag wywieszanych przez ratowników, a także co należy zrobić, gdy zgubimy się na plaży. Funkcjonariuszka przypominała o tym, aby nie wchodzić do wody rozgrzanym ani od razu po posiłku. Policjantka zwróciła również uwagę na bezpieczeństwo podczas zabaw w bibliotece, na placach zabaw oraz bezpieczeństwo na drodze. Przypomniała o zatrzymywaniu się przed przejściem dla pieszych, o noszeniu odblasków, a także o bezpiecznej jeździe rowerami i zakładaniu kasku na głowę. Dzieci aktywnie uczestniczyły w pogadance.

Na zakończenie funkcjonariuszka zachęcała do wzięcia udziału w konkursie filmowym pn. „Filmowy przeWODNIK” promujący bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą oraz rozdała ulotki i książki edukacyjne związane z bezpieczeństwem podczas wakacji.

Info i foto: pomorska.policja.gov.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.