Wydanie nr 205/2021, Sobota 24.07.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Olga, Antoni, Kinga, Wojciecha, Kunegunda, Krystyna, Zyglinda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat nowodworski: Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie nad wodą

Powiat nowodworski: Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie nad wodą fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Od początku maja br. dzielnicowi wraz z profilaktykiem odwiedzali przedszkola oraz szkoły w powiecie nowodworskim. Podczas spotkań przypominali dzieciom i młodzieży przypominali zasady bezpiecznego przebywania nad wodą. Zachęcali również do wzięcia udziału w konkursie „Filmowy przeWODNIK”

Od początku maja br. dzielnicowi wraz z profilaktykiem z naszego powiatu, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotykali się z dziećmi i młodzieżą z terenu powiatu nowodworskiego. Podczas prelekcji uczniowie zapoznawali się z oznaczeniami na kąpieliskach, czy z rodzajami flag wywieszanych przez ratowników. Funkcjonariusze przypominali o tym, aby nie wchodzić do wody rozgrzanym ani od razu po posiłku. Przypomnieli również, że pod żadnym pozorem nie można wykonywać skoków do wody na tzw. „główkę”. Policjanci przypominali również numery alarmowe, a także co należy zrobić, gdy zgubimy się na plaży. Następnie funkcjonariusze omówili zasady postępowania, gdy zaatakuje nas pies. Dzieci z zainteresowaniem słuchały co mają do przekazania im mundurowi, a młodsze dzieci chętnie uczestniczyły w zadaniach praktycznych, czyli same pokazywały pozycję „żółwika”, która chroni głowę i brzuch przed ugryzieniem psa. Na zakończenie policjanci zachęcali uczniów do wzięcia udziału w konkursie filmowym pn. „Filmowy przeWODNIK” promujący bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą”.

Info i foto: KPP Nowy Dwór Gdański

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.