Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pożar stolarni w Koniecwałdzie, zderzenie czołowe w Pierzchowicach- raport sztumskich służb mundurowych

Pożar stolarni w Koniecwałdzie, zderzenie czołowe w Pierzchowicach- raport sztumskich służb mundurowych fot. Facebook Ochotnicza Straż Pożarna w Gościszewie
O pożarach, wypadkach w tym o dachowaniu Dworku oraz ewakuacji osób w pożarze w miejscowości Koniecwałd przeczytają Państwo w raporcie KP PSP Sztum.
Dnia 29-01-2019 o godzinie 10:35 w miejscowości Grzymała. Strażacy otrzymali wezwanie do pękniętej rury wodociągowej na terenie posesji.
Dnia 30-01-2019 o godzinie 23:33 w miejscowości Koniecwałd [wieś] Strażacy interweniowali przy pożarze stolarni. Odłączono prąd w obiekcie. Na miejsce zdarzenia dojechał zastęp GBA z Osp Gościszewo. Ewakuowano 4 mieszkańców (2 dorosłych, 2 dzieci) z budynku mieszkalnego. Osoby udały się do rodziny ok. 50 m dalej. Na miejsce zdarzenia udał się także zastęp GCBA z Osp Postolin. Aby nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia, strażacy oblali wodą również pobliski budynek. Ratownicy w sprzęcie ODO i wykorzystaniu kamery termowizyjnej i wentylatora oddymiającego weszli do budynku celem zlokalizowania pozostałych ognisk pożaru i ich likwidacji. Następnie wykonano prace rozbiórkowe i wynoszenie nadpalonych płyt meblowych poza obiekt. Równoczesne sprawdzono budynek pod kątem obecności CO, wynik 00 ppm. 
Dnia 31-01-2019 o godzinie 14:45  w miejscowości Budzisz. Straż pożarna dokonała pomiaru stężenia tlenku węgla w budynku mieszkalnym. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba – zabrana przez ZRM.
Dnia 01-02-2019 o godzinie 08:51 w miejscowości Dworek na polu poza pasem jezdni znajdował się samochód osobowy Fiat Seicento. Stał on na kołach po widocznym dachowaniu. Na drodze znajdował się inny pojazd, w którym była kierująca z pojazdu Fiat. Przed przyjazdem pierwszego zastępu kierująca przy pomocy postronnych osób opuściła pojazd o własnych siłach. Odłączono akumulator w pojeździe. Udzielono KPP kobiecie. Kobieta została zabrana do szpitala.
Dnia 01-02-2019 o godzinie 11:15 w miejscowości Pierzchowice na drodze znajdował się samochód dostawczy Ford Transit, który uderzył czołowo w przydrożne drzewo i blokował jeden pas jezdni. Przed przyjazdem pierwszego zastępu kierujący przy pomocy postronnych osób opuścił pojazd o własnych siłach. Odłączono akumulator w pojeździe. Udzielono KPP kierującemu, który znajdował się w pojeździe.
Dnia 01-02-2019 o godzinie 18:48 w miejscowości Sztum, ul. Plac Wolności-straż dokonała pomiaru tlenku węgla w mieszkaniu – urządzenia pomiarowe, które wskazały zagrożenie.
Dnia 03-02-2019 o godzinie 14:29 w miejscowości Balewo-doszło do pożaru przydrożnego drzewa.
Dnia 04-02-2019 o godzinie 05:53 w miejscowości Mikołajki Pomorskie-strażacy usunęli konar drzewa z jezdni.
Dnia 04-02-2019 o godzinie 06:13 w miejscowości Stare Miasto- samochód w przydrożnym rowie, kierowca opuścił pojazd przed przybyciem JOP-stwierdzono brak osób poszkodowanych. Ratownicy pomogli wyjechać kierowcy z rowu. Przestawiono pojazd w pobliską zatoczkę. Policja była obecna na miejscu zdarzenia.
Info: KP PSP Sztum
Foto: Facebook Ochotnicza Straż Pożarna w Gościszewie/ KP PSP Sztum
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.