Wydanie nr 167/2024, Sobota 15.06.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Bernard, Abraham, Edburga, Witold, Witosław, Jolanta, Wit, Leonida, Lotar, Angelina, Wisława
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Chciał okraść spożywczak, ale zatrzymał go policjant po służbie... Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 11.12.2017

Chciał okraść spożywczak, ale zatrzymał go policjant po służbie...… fot. KPP Sztum/W. Mocny
W minionym tygodniu policjanci zatrzymali sprawcę niedawnej kradzieży roweru oraz niedoszłego złodzieja, który próbował okraść sklep spożywczy. Na szczęście będący w pobliżu policjant po służbie nie dopuścił do popełnienia przestępstwa. Z kolei strażacy reagowali do zdarzeń drogowych związanych z koniecznością usunięcia nadłamanych gałęzi oraz usuwali wyciek znacznej ilości oleju z ciężarówki.

Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, mieszkający w Dzierzgoniu, w czasie wolnym od służby, zatrzymał na gorącym uczynku 21-latka, który na terenie miasta chciał się włamać do jednego ze sklepów spożywczych. Funkcjonariusz podjął skuteczną interwencję wobec

sprawcy i wezwał wsparcie z Posterunku Policji w Dzierzgoniu. Teraz mieszkaniec Malborka za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę, na terenie Dzierzgonia. Policjant mieszkający na terenie miasta, idąc ze swoją dziewczyną, w pewnym momencie usłyszał dźwięk przecinanej kraty z jednego ze sklepów spożywczych. Mimo że zdarzenie miało miejsce w czasie wolnym od służby, natychmiast zareagował. Mężczyzna na widok zbliżającego się funkcjonariusza zaczął uciekać. Policjant ruszył w stronę uciekającego 21-latka i po krótkim pościgu zatrzymał go, a następnie przekazał policjantom z Posterunku Policji w Dzierzgoniu. Mieszkaniec Malborka usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. O dalszym losie młodego mężczyzny zdecyduje teraz sąd.Grozi mu kara nawet do 10 pozbawienia wolności.

 

Wpadka złodzieja roweru

Dzierzgońscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowiedzialny jest za kradzież. Skradziony rower został odzyskany i powrócił do właściciela . Zatrzymany 37-latek usłyszy zarzut, za który grozi kara do 5 lat więzienia.

 

Do kradzieży roweru doszło dziś nad ranem w Litewkach. O zdarzeniu właściciel powiadomił natychmiast dyżurnego sztumskiej komendy. Sprawą zajęli się policjanci z Dzierzgonia. Na podstawie zebranych informacji oraz ustaleń dotarli do 37 – latka z gminy Dzierzgoń. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Skradziony rower policjanci ujawnili na innej posesji, gdzie 37-latek oddał go na przechowanie do znajomych.

 

Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut. Za kradzież grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskany rower trafił już do właściciela

 

Poza tym podczas weekendu odnotowaliśmy kilkanaście interwencji. Cztery z nich dotyczyły interwencji domowych, jednak policjanci nie stwierdzili występowania przemocy domowej.

 

--

RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM

mł.asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

 

Miniony tydzień okazał się dla sztumskich strażaków jednym ze spokojniejszych, mimo tego nie obyło się bez zwalczania zagrożeń drogowych, pożarowych oraz skutków zalań.

 

4.12 ok. 19 w Cieszymowie W jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym doszło do zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym. Do podobnego zdarzenia doszło także 8.12 w Sztumie ok. godz. 23.20, gdzie sadze zapaliły się w domu typu bliźniak.

 

5.12 ok. godz. 17 w Dzierzgoniu w wyniku awarii w samochodzie ciężarowym doszło do wycieku oleju na jezdnię. Plama o wymiarach około 6 m x 100m. Strażacy zabezpieczyli płyny eksploatacyjne przy użyciu sorbentu, a następnie sprzątnęli pozostałości.

 

8.12 o godz. 9.34 w Mikołajkach Pomorskich strażacy zabezpieczyli drzewa rosnące przy drodze powiatowej obok wejścia na teren kościoła. Konar zagrażał spadnięciem na chodnik i jezdnię oraz ogrodzenie wokół kościoła, co mogło spowodować szkody. Konar znajdowała się na wysokości około 15m

 

8.12 o godz. 17.29 w Nowym Folwarku zastęp strażacki usuwał skutki zalania piwnic. Doszło do nich w wyniku opadów deszczu i wysokiego poziomu wód gruntowych w piwnicach budynku wielorodzinnego. Na miejscu stwierdzono obecność ok. 20cm sześć wody, co zagrażało budynkowi. Zalaniu uległo składowane drewno opałowe i meble.

 

--

RZECZNIK PRASOWY KP PSP SZTUM

st. kpt. DARIUSZ TREĆ

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.