Wydanie nr 107/2024, Wtorek 16.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Benedykt, Bernadeta, Charyzjusz, Leonid, Erwin, Patrycy, Lambert, Urban, Julia, Ksenia
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wernisaż „Migawki" Ewy Łukiewskiej w Nova Galeria w Malborku - 08.11.2017

Wernisaż „Migawki" Ewy Łukiewskiej w Nova Galeria w Malborku - 08.11.2017 fot. 82-200.pl
W środę 8 listopada w Galerii Nova odbył się wernisaż wystawy "Migawki" Ewy Łukiewskiej. Wystawa czynna będzie do 24 listopada (pon.-piąt.: 9:00-15:30, środa: 9:00-19:00).

O pracach Ewy Łukiewskiej - fragment recenzji Rafała Radwańskiego: 

"Główną inspiracją kolorystycznych, przepełnionych atmosferą łagodnej melancholii wizji trójmiejskiej artystki Ewy Łukiewskiej pozostaje natura. Twórczość tej absolwentki Wydziału Malarstwa Państwowej Szkoły Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku (obecnie ASP) zwraca na siebie uwagę bogatą paletą zróźnicowanych środków wyrazowych i zastosowanych technik. Istotne miejsce w procesie obserwacji i rejestracji zajmuje także pełniąca funkcję szkicu dokumentacja fotograficzna. Piękno wypełnionych kwiatami łąk i architektura nadmorskich wydm, ślady na piasku, gra świateł i cieni, bogactwo detali współtworzących tajemniczą tkankę widzialnego uniwersum to dla gdańskiej artystki fundament niezbędny do kreowania prac bliskich w swoich nastroju abstrakcji lirycznej. Warsztatową biegłość artykułowaną w malarstwie, rysunku, realizacjach z papieru czerpanego i tkaninie artystycznej Ewa Łukiewska łączy z imponującą aktywnością wystawienniczą. Twórczość artystyczna tej artystki to przykład rzadko dziś spotykanej konsekwencji występującej na wszystkich etapach procesu kreacji od projektu po wykonanie. Trójmiejska artystka udowodniła, że tego typu postawa nie ma w sobie nic z anachronizmu. Sztuka w jej interpretacji pozostaje otwarta na wartości malarskie a także sugestię ulotności..."

 

Info i foto : 82-200.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wernisaże


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
And
And 13.11.2017, 22:27
Z całym szacunkiem, aczkolwiek nie widzę w zasadzie żadnego związku pomiędzy pracami załączonymi na foto z wystawy w tym artykule a recenzją Pana Rafała Radwańskiego, która również w tym artykule się znajduje. Pozdrawiam serdecznie.