Wydanie nr 165/2024, Czwartek 13.06.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Herman, Armand, Chociemir, Lucjan, Gerard, Antoni, Tobiasz, Gerarda, Lubowid
ReklamaKontakt
 • tvmalbork.pl
 • zulawyimierzeja24.pl
 • tvsztum.pl
 • tvdzierzgon.pl

W tych zawodach zarobisz najwięcej

Zdobycie zawodu wymaga wysiłku, często wieloletniego. Zanim zdecydujemy się podjąć konkretne decyzje, określmy jakie mamy predyspozycje i talenty. Możemy również kierować się tym, które profesje zagwarantują nam najwyższe dochody.

Zgodnie z raportem zamieszczonym w serwisie Pracuj.pl najwięcej zarabiają programiści oraz specjaliści zajmujący się finansami i budowaniem wizerunku przedsiębiorstw.  

 

 1. Architekt IT
 2. architekta IT polega na tworzeniu systemów informatycznych oraz zabezpieczeń. Do jego obowiązków należy również aranżowanie działań zwiększających skuteczność rozwiązań IT stosowanych w danej firmie. Architekt powinien być absolwentem studiów technicznych.  
 3. Senior developer

Doświadczony programista musi posiadać doskonałą znajomość języków programowania, a także zdolności managerskie. Zajmuje się nie tylko pisaniem programów, ale również zarządzaniem zespołem programistów młodszych stażem oraz utrzymywaniem kontaktów z klientami.

 1. Starszy programista JAVA

Na wysokie zarobki mogą liczyć programiści specjalizujący się w pisaniu programów i aplikacji w konkretnym języku. Aktualnie najlepsze perspektywy roztaczają się przez specjalistami tworzącymi w języku JAVA. Osoba zatrudniona na tym stanowisku dba o rozwój projektu zgodnie z dokumentacją.

 1. Starszy programista .NET

Osoba chcąca pracować na tym stanowisku powinna posiadać kilkuletnie doświadczenie w programowaniu, a także w dokumentowaniu architektury aplikacji, procesów i interfejsów. Coraz ważniejsza jest także umiejętność pracy w zespole.

 1. Starszy analityk finansowy

Do zadań analityka należy opracowywanie budżetu, a także planu wieloletniego firmy. Osoba zajmująca to stanowisko musi także kontrolować realizację celów finansowych i sporządzać raporty. Szansę na zdobycie posady mają pracownicy posiadający doświadczenie w dziale controllingu, księgowości lub w audycie.

 1. Financial controller

Kontroler finansowy sprawdza, w jakim stanie znajduje się budżet firmy, a także analizuje rentowność decyzji podejmowanych przez kierownictwo. Aby objąć tak odpowiedzialne stanowisko, konieczne jest posiadanie kilkuletniego doświadczeniaw audycie lub controllingu.

 1. Brand manager

Opiekun marki buduje wizerunek konkretnego brandu na rynku. Planuje i koordynuje działania promocyjne, które mają przyczynić się do wzrostu sprzedaży. Takie stanowisko mogą zajmować tylko specjaliści ds. promocji i reklamy.

 1. Monitor badań klinicznych

Praca monitora polega na nadzorowaniu badań nad lekami przed wprowadzeniem ich na rynek. Wykwalifikowany specjalista sprawdza, czy w ośrodkach badawczych są przestrzegane normy i procedury.

 1. Radca prawny i adwokat

Osoby świadczące pomoc prawną, muszą zdać egzamin państwowy, zdobywając stosowne uprawnienia. Przed przystąpieniem do egzaminu kończą pięcioletnie studia prawnicze i aplikację, która trwa trzy lata.

 1. Key account manager

Opiekun ds. kluczowych klientów odpowiada za relację firmy z najważniejszymi kontrahentami. Zajmuje się także negocjowaniem warunków umów i finalizuje ważne transakcje.

 

 

 

W tych zawodach zarobisz najwięcej
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.