Wydanie nr 269/2021, Niedziela 26.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Orient. Uzbrojenie Perskie, Indoperskie i Tureckie” - podróż w czasie do Azji Mniejszej i Azji – 24.06.2016

„Orient. Uzbrojenie Perskie, Indoperskie i Tureckie” - podróż w czasie do Azji Mniejszej i Azji – 24.06.2016 fot. W. Mocny
Perskie zbroje, indyjskie sztylety, a może perskie szable? Muzeum Zamkowe w Malborku „wzbogaciło się” o kolejną interesującą ekspozycję. Po jej pierwszej odsłonie - prezentacji broni średniowiecznej Europy, przyszedł czas na oręż orientalny. Wernisaż miał miejsce 24 czerwca.

Dodajmy, że wystawa ma charakter stały. Jak się dowiedzieliśmy, prezentowane zabytki uzbrojenia, można będzie podziwiać jeszcze przez co najmniej kilka lat. Wśród nich obok tarcz i zbroi, drewnianych rękojeści sztyletów, także i takie z kłów słoni morskich. Jest zatem co oglądać.

Podczas wernisażu dyrektor muzeum Mariusz Mierzwińki zaprosił na zamek wszystkich ciekawych, tego jak wyglądała broń z minionych epok z terenów m.in. dawnej Persji, Iraku, Syrii, Afganistanu a nawet terenów indoeuropejskich.

Zaprezentowana broń została zakupiona od prof. Lecha Kobylińskiego, jednego z najwybitniejszych polskich kolekcjonerów broni orientu. Spora część oręża z kolekcji pana profesora, została zakupiona dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodajmy, że ostatnia część ekspozycji została wręczona jako prezent dla Zamku Malborskiego.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.