Zgodnie z zapisami przetargowymi, termin realizacji ma nastąpić do końca października 2016 r.
Boisko o wymiarach 105x65 m
Inwestycja jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze Środków Funduszu
- Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GRETASPORT- Ilona Stańczyk – Dąbrowa Górnicza – informuje Lidia Ruszała, insp. ds. inwestycji gminnych
Urzędu Miasta i Gminy w Sztumie. - Koszt robót budowlanych wynosi dokładnie: 3 892 525,00zł.
Stadion będzie spełniał wysokie normy kategorii VA (krajowej). Dlatego też zakres prac obejmuje m.in.: wykonanie przebudowy boiska piłkarskiego o wymiarach 105x65 m z wykonaniem nowej nawierzchni z trawy naturalnej z instalacją odwodnienia i drenażu boiska i oświetlenia zewnętrznego stadionu.
To jednak nie koniec. Obecnie wykonywana jest nowa bieżnia lekkoatletyczna o nawierzchni poliuretanowej 400 m z ilością czterech torów na okrężnej i sześć na prostej z urządzeniami konkurencji lekkoatletycznych: do skoku w dal i trójskoku, skoku wzwyż, skoku o tyczce, rzutu dyskiem młotem i oszczepem oraz do pchnięcia kulą.
Wykonane zostaną instalacje zewnętrzne i wewnętrzne pomiaru czasu i nagłośnienia
Powstanie też nowe ogrodzenie wraz z chodnikiem, łączącym budynek zaplecza asenizacyjno-sanitarnego z planowaną w przyszłości w pobliżu, budową terenu rekreacyjnego.
Prace remontowe na sztumskim boisku trwają od dawna. Te, które mają obecnie miejsce są realizowane w ramach kolejnego już przetargu. Wcześniej doszło nawet do uroczystego otwarcia przy obecności burmistrza Leszka Tabora i ówczesnego ministra sportu Adama Korola. Jakie zatem prace można uznać za zakończone?
Jak informuje sztumski magistrat w ub. r. zakończono budowę I Etapu Modernizacji stadionu miejskiego w Sztumie. Polegała ona na budowie budynku zaplecza. W wyniku prac powstał nowy budynek – zaplecza asenizacyjno-sanitarne dla stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego w Sztumie. Budynek choć zdaniem niektórych mały, jest wyposażony m.in. w szatnie, natryski i sanitariaty. Nie zapomniano o niepełnosprawnych, bo powstały dla nich podjazdy, magazyny sprzętu sportowego, pomieszczenie pomocy medycznej, a nawet pokój komentatora.
Trwa odprowadzanie wód
Do budynku przylega trybuna zadaszona dla zawodników i kibiców. Przypomnijmy, że ma ona 82 ławeczki. Ponadto do obiektu należą dwie trybuny z siedziskami dla kibiców (228 siedzisk + 216 siedzisk). Obiekt jest oświetlony, z ogrodzeniem systemowym od płyty boiska. Miasto i Gmina Sztum otrzymała na ten etap dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze Środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w wysokości 1 mln zł.
II etap modernizacji obejmuję płytę boiska piłkarsko-lekkoatletycznego wraz z bieżnią i ogrodzeniem terenu kompleksu stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego.
Radni opozycji zarzucali gminie nie należyte wykonanie odwodnienia. Zapytaliśmy także o to.
- Nie można mówić o nienależyty wykonaniu odwodnienia, ponieważ I Etap modernizacji nie obejmował płyty boiska – stwierdza insp. Lidia Ruszala. - W wyniku wykonywanych obecnie prac powstanie nowa płyta boiska. Robotnicy wykonają instalację drenażową w najbardziej newralgicznej części płyty boiska, by odprowadzić nadmiaru wód odpadowych...