Wydanie nr 156/2026, Piątek 5.06.2026
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nakarm się pączkiem, nie nienawiścią - słodka akcja z ważnym przesłaniem w Nowym Dworze Gdańskim.

Nakarm się pączkiem, nie nienawiścią - słodka akcja z ważnym przesłaniem… fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim
Już po raz czwarty w Nowym Dworze Gdańskim odbyła się akcja ?Nakarm pączkiem, nie nienawiścią?, zorganizowana przez Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej. Wydarzenie połączyło symboliczny gest z istotnym społecznym przekazem ? promowaniem empatii, szacunku i sprzeciwu wobec przemocy.

Tłusty Czwartek może być nie tylko okazją do sięgnięcia po tradycyjnego pączka, ale również momentem refleksji nad relacjami międzyludzkimi. Właśnie na tej idei opiera się akcja „Nakarm pączkiem, nie nienawiścią”, która już po raz IV została zorganizowana w Nowym Dworze Gdańskim przez Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej.

Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi na problem przemocy domowej oraz budowanie społecznej wrażliwości na krzywdę drugiego człowieka. Symboliczny pączek staje się tu pretekstem do rozmowy o empatii, życzliwości i odpowiedzialności za słowo oraz gest.

W tegoroczną edycję włączyli się przedstawiciele władz samorządowych. Wśród uczestników znaleźli się m.in. starosta nowodworska Barbara Ogrodowska oraz wicestarosta Lubomir Głowacki. Swoją obecnością wsparli ideę wydarzenia, podkreślając, jak istotne jest konsekwentne budowanie społeczności opartej na wzajemnym szacunku i solidarności.

 

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.