Wydanie nr 354/2025, Sobota 20.12.2025
imieniny: pokaż (7 imion)Bogumiła, Dominik, Amon, Liberat, Dagmara, Teofil, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Spotkania z historią w Malborku - promocja książki Jacka Albrechta w Muzeum Miasta Malborka.

Muzeum Miasta Malborka zaprasza na kolejne „Spotkania z historią” i promocję książki Jacka Albrechta „Malbork przed Krzyżakami”, poświęconej początkom miasta z polskiej perspektywy badawczej.

Muzeum Miasta Malborka zaprasza na kolejne „Spotkanie z historią”, które odbędzie się w czwartek, 18 grudnia o godz. 17:00 w sali konferencyjnej Muzeum. Podczas wydarzenia odbędzie się promocja najnowszej książki Jacka Albrechta pt. „Malbork przed Krzyżakami”.

- „Publikacja ma na celu wypełnienie luki w polskich opracowaniach dotyczących początków Malborka sięgając po pierwsze czasów przedkrzyżackich, a po drugie nadając polską perspektywę badawczą dociekaniom. Opiera się ona na autorskiej analizie reliktów architektury historycznej, pomocniczo traktując dokumenty z epoki i opracowania historyczne, których jest zresztą niezwykle mało na ten temat” - zachęca do udziału w wydarzeniu Muzeum Miasta Malborka.

Jacek Albrecht, niegdyś czynny konserwator zabytków architektury, obecnie nadal pasjonuje się badaniem najstarszej architektury Malborka. Jego książka pozwala spojrzeć na początki miasta w sposób kompleksowy i wzbogaca wiedzę o przedkrzyżackiej historii Malborka.

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych historią miasta i regionalną architekturą. Organizatorzy zachęcają do udziału zarówno mieszkańców, jak i gości Malborka.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.