Wydanie nr 202/2024, Sobota 20.07.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Paweł, Eliasz, Sewera, Hieronim, Małgorzata, Leon, Heliasz, Czesław, Leona
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Niebezpieczne odpady z Niemiec i nielegalna rozbiórka pojazdów ujawnione na terenie powiatu malborskiego.

  • Wydanie nr 202/2024
  • 10 lipca 2024, 14:16
  • KWP Gdańsk
  • Na sygnale
Niebezpieczne odpady z Niemiec i nielegalna rozbiórka pojazdów ujawnione… fot. zdjęcie poglądowe
Podczas kontroli jednej z posesji na terenie powiatu malborskiego kryminalni wspólnie z inspektorami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska ujawnili proceder przewozu niebezpiecznych odpadów z Niemiec oraz nielegalnej rozbiórki pojazdów. To jeden z efektów szeroko zakrojonej akcji pomorskich policjantów na terenie województwa.

Podczas prowadzonych działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości samochodowej na terenie województwa pomorskiego, policjanci sprawdzili 95. punktów złomowania i dystrybucji używanych części. Mundurowi skontrolowali wytypowane warsztaty samochodowe, garaże oraz hale magazynowe, w których ukrywane były uprzednio skradzione pojazdy lub też dochodziło do rozbierania na części.

- „Niemal 100. skontrolowanych punktów złomowania i dystrybucji używanych części, a także pół tysiąca sprawdzonych pojazdów, 7. zabezpieczonych pojazdów - to rezultat działań pomorskich policjantów, nadzorowanych przez kryminalnych z Sekcji do walki z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, w których brali udział policjanci różnych pionów – kryminalnych, prewencji, ruchu drogowego komend miejskich oraz powiatowych z całego województwa” - informuje Komenda Wojewódzka w Gdańsku.

W czasie trwania działań koordynowanych przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku mundurowi szczegółowo sprawdzili pod kątem legalności 467. pojazdów, które znajdowały się w wytypowanych punktach, a także wylegitymowali 330. osób.

- „W ich rezultacie policjanci odzyskali 4. skradzione i przywłaszczone pojazdy o wartości niemal 200 tysięcy złotych, tym Audi A3 odzyskane w powiecie starogardzkim, a skradzione z terenu Hiszpanii. Mundurowi zabezpieczyli także kolejne 3. pojazdy o łącznej wartości 350 tysięcy złotych, które nosiły ślady przerobienia numerów VIN” - dodaje KWP. - „Dodatkowo, podczas kontroli jednej z posesji na terenie powiatu malborskiego tamtejsi kryminalni wspólnie z inspektorami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska sporządzili dokumentację z ujawnionego przez nich procederu przewozu niebezpiecznych odpadów z Niemiec oraz nielegalnej rozbiórki pojazdów”.

Przeprowadzone przez mundurowych działania były wspólną pracą  policjantów różnych pionów – kryminalnych, prewencji oraz ruchu drogowego komend miejskich oraz powiatowych z całego województwa.

W czynnościach uczestniczyli specjaliści z zakresu mechanoskopii Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

- „Akcje mundurowych ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej będą odbywały się cyklicznie” - podsumowuje KWP w Gdańsku.

KWP Gdańsk
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.