Wydanie nr 174/2024, Sobota 22.06.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Agenor, Flawiusz, Achacy, Innocenta, Paulina, Achacjusz, Innocenty, Tomasz, Alban
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat nowodworski. Samochód w przydrożnym kanale w Dworkach – kierowca nie żyje.

Powiat nowodworski. Samochód w przydrożnym kanale w Dworkach – kierowca… fot. KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątkowy wieczór. Na równoległym odcinku drogi do trasy S7 w miejscowości Dworek gm. Stegna, samochód osobowy wjeżdżając na skarpę, wpadł do przydrożnego rowu. Mimo podjętej przez służby ratunkowe reanimacji, kierowca zmarł.

W piątek, 24 maja około godz. 22:49 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim otrzymał telefoniczną informację od Dyżurnego SKKP PSP z Puszcza Gdańskiego o możliwym zdarzeniu drogowym na terenie powiatu nowodworskiego w miejscowości Dworek. Na miejsce zadysponowano zastępy KP PSP Nowy Dwór Gdański, KP PSP Pruszcz Gdański, KM PSP Gdańsk, OSP Kościelnica i OSP Cedry Wielkie oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i policję.

-Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, iż zdarzenie ma miejsce na równoległym odcinku drogi do trasy S7 w miejscowości Dworek za starą stacją paliw” - wyjaśnia ogn. Krzysztof Klein z KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim. - „Samochód osobowy, wjeżdżając na skarpę, wpadł do przydrożnego kanału. Jako pierwsze na miejscu zdarzenia dojechało OSP Cedry Wielkie, które wyciągnęło kierującego pojazdem z auta oraz po stwierdzeniu braku czynności życiowych rozpoczęło RKO z użyciem defibrylatora”.

Do miejsca zdarzenia zaczęły zjeżdżać się kolejne służby, w tym grupa wodno-nurkowa SGRWN z JRG-2 w Gdańsku i oficer operacyjny w dyspozycji Komendanta Powiatowego.

- „Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kierującego autem” - dodaje ogn. Krzysztof Klein. - „W trakcie prowadzenia RKO przy użyciu wyciągarki samochodowej wyciągnięto pojazd z wody, przeszukano pojazd oraz przyległy teren w celu wykluczenia udziału innych osób w zdarzeniu”.

Po zakończeniu działań ratowniczych, zastępy oświetlały teren pracującemu na miejscu prokuratorowi oraz pomogły w załadowaniu auta na lawetę.

 

 

Informacja i zdjęcia: KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.