Wydanie nr 166/2024, Piątek 14.06.2024
imieniny: pokaż (4 imiona)Walerian, Justyn, Eliza, Ninogniew
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat nowodworski. Wymusiła pierwszeństwo i spowodowała wypadek w Starocinie – dwie osoby trafiły do szpitala.

Powiat nowodworski. Wymusiła pierwszeństwo i spowodowała wypadek w… fot. KP PSP Nowy Dwór Gdański
Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie na drodze w miejscowości Starocin gm. Nowy Dwór Gdański. Kierująca osobowym Volkswagenem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, w efekcie czego czołowo zderzyła się z jadącym prawidłowo Fordem. Dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

We wtorek, 14 maja o godz. 14:37 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim otrzymał zgłoszenie o zderzeniu czołowym dwóch samochodów osobowych w miejscowości Starocin. Na miejsce zostały zadysponowane 3 zastępy z JRG Nowy Dwór Gdański oraz jeden zastęp OSP Nowy Dwór Gdański.

- „W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane, w tym jedna była zakleszczona w pojeździe. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, ewakuowaniu zakleszczonego kierowcy z pojazdu, a następnie przekazanie go pod opiekę przybyłego Zespołu Ratownictwa Medycznego” – wyjaśnia mł. ogn. Maciej Ruczkowski z KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim.

Po zakończeniu działań, strażacy uprzątnęli jezdnię oraz dokonali sorpcji płynów eksploatacyjnych pojazdów.

- „53-letnia kierująca osobowym Volkswagenem, jak wynika ze wstępnych ustaleń, w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, doprowadziła do zderzenia czołowego z prawidłowo jadącym pojazdem Ford Mondeo” – informuje mł. asp. Karolina Figiel, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim. - „W wyniku zderzenia z obrażeniami ciała do szpitala została przewieziona 53-letnia kierująca Volkswagenem oraz 45-letni kierujący Fordem”.

Na miejscu policjanci wykonali oględziny, dokumentację fotograficzną oraz przesłuchali świadków. Sprawdzili też trzeźwość i ustalili, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

- „Funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności wypadku i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze” – dodaje policjantka.

 

Zdjęcia: KPP Nowy Dwór Gdański, KP PSP Nowy Dwór Gdański

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.