Wydanie nr 140/2024, Niedziela 19.05.2024
imieniny: pokaż (12 imiona)Celestyn, Potencjana, Potencjanna, Kryspin, Bernarda, Piotr, Iwo, Pękosław, Mikołaj, Augustyn, Pudencjana, Pudencjanna
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Uczniowie SP2 najlepsi w miejskim etapie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Malbork. Uczniowie SP2 najlepsi w miejskim etapie Ogólnopolskiego Turnieju… fot. KPP Malbork
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku przeprowadzili miejski etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Jak co roku, młodzi rowerzyści rywalizowali w konkursie, którego celem jest inicjowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na etapie miejskim wyróżniono dwie zwycięskie drużyny, które wezmą udział w etapie powiatowym.

W sobotę, 13 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 2 w Malborku rozpoczął się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W miejskim etapie udział wzięło 7 drużyn składających się z uczniów malborskich szkół podstawowych, w dwóch kategoriach wiekowych.

- „Podczas turnieju zawodnicy zmierzyli się z testem ze znajomości przepisów ruchu drogowego, musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi jazdy na rowerze pokonując tor przeszkód oraz wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali policjanci z wydziału prewencji i ruchu drogowego malborskiej komendy” – informuje st. sierż. Martyna Orzeł, oficer prasowy KPP w Malborku.

W obu kategoriach wiekowych pierwsze miejsce zajęły drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2. Obie drużyny wezmą udział w kolejnym etapie.

- „Najlepsze drużyny wygrały nagrody rzeczowe, w tym rowery, które zostały zakupione przez Burmistrza Miasta Malborka. Oba rowery będą służyły teraz wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej nr 2, którzy będą mogli doskonalić swoje umiejętności jazdy na rowerze. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych etapach turnieju” – podsumowuje konkurs policjantka.

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.