Wydanie nr 167/2024, Sobota 15.06.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Bernard, Abraham, Edburga, Witold, Witosław, Jolanta, Wit, Leonida, Lotar, Angelina, Wisława
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Staw. Rowerzystka miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

  • Wydanie nr 167/2024
  • 12 kwietnia 2024, 13:44
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Nowy Staw. Rowerzystka miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. fot. zdjęcie poglądowe
Każdy nietrzeźwy kierowca może spowodować zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. Nie ma znaczenia, czy jest to kierujący samochodem, motocyklem, rowerem czy innym pojazdem. W przypadku pijanego rowerzysty największe zagrożenie stwarza on jednak dla samego siebie. Każde zdarzenie drogowe, nawet bez udziału drugiego pojazdu, może zakończyć się tragicznie.

W środę, 10 kwietnia około północy funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nowym Stawie zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystkę. Jej tor jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwa, ponadto na widok umundurowanych funkcjonariuszy zeskoczyła z roweru. Policjanci postanowili zatrzymać kobietę do kontroli drogowej.

- „Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującej woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia policjantów. Kobieta miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. W tym przypadku sprawa została skierowana do sądu” – wyjaśnia st. sierż. Martyna Orzeł, oficer prasowy KPP w Malborku. - „Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości grozi jej kara aresztu albo grzywny, nie niższej niż 2500 zł oraz w tym przypadku sąd może orzec zakaz prowadzenia tego typu pojazdów”.

Policjanci apelują o rozwagę. Rowerzyści zaliczają się do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ich udział w nawet niegroźnie wyglądającym zdarzeniu może zakończyć się dla nich poważnym kalectwem, a nawet śmiercią. Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.