Wydanie nr 112/2024, Niedziela 21.04.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Feliks, Addar, Anzelm, Drogomił, Apollo, Apollina, Bartosz, Konrad
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

10-godzinna Nocna Sztafeta Rowerowa Bulwarem nad Nogatem – Malborskie Morsy zapraszają!

10-godzinna Nocna Sztafeta Rowerowa Bulwarem nad Nogatem – Malborskie… fot. zdjęcie poglądowe
W ostatni weekend kwietnia Malborskie Morsy zapraszają do uczestnictwa w wydarzeniu charytatywnym pn. „10-godzinna Nocna Sztafeta Rowerowa Bulwarem nad Nogatem”. Czeka wiele ciekawych atrakcji.

Organizatorzy wydarzenia wskazują, że celem akcji jest m. in. popularyzacja turystyki rowerowej i aktywnego wypoczynku wśród społeczeństwa lokalnego oraz jego integracja.

- „To także popularyzacja zdrowego trybu życia oraz aktywności fizycznej, zebranie funduszy na zorganizowanie aktywnego czasu wolnego dla dzieci ze Stowarzyszenia MM Morsy, a także promocja walorów turystyczno-krajobrazowych miasta i gminy Malbork” – dodają organizatorzy.
Wydarzenie odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę, 27/28 kwietnia w godz. 21:00-07:00 na plaży miejskiej w Malborku. O godz. 20:30 nastąpi powitanie uczestników. Pierwsi uczestnicy rozpoczną sztafetę i ruszą rowerami w stronę śluzy Szonowo o godz. 21:00 – obowiązuje limit osób na daną godzinę, tj. 10 osób. Na końcu nowo wybudowanego bulwaru będzie nawrót w stronę zamku. Koło zamku na wysokości kładki drewnianej będzie nawrót w stronę śluzy Szonowo.
Sztafeta będzie się odbywała po pętli koło 7km (+/-200m). Start i meta znajdować się będą przy plaży miejskiej w Malborku. I tak sztafeta będzie się zmieniała co godzinę.

Jak zapewnia organizator, dla uczestników wydarzenia będą czekały: ciepły i zimny napój, izotonik oraz doskonałe warunki na bulwarze. Z kolei dla kibiców - niecodzienny widok ludzi, którzy wymieniając się spędzą 10 godzin na rowerach.

Po zakończeniu sztafety, na uczestników będzie czekała pamiątka oraz możliwość skorzystania z sauny w godz. 21:00-6:00.

Zapisy trwają do 24 kwietnia na https://elektronicznezapisy.pl/event/10571.html

 


 

Informacja organizatora

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze

Na czas ciszy wyborczej przed wyborami samorządowymi 2024 komentarze zostały wyłączone.