Wydanie nr 108/2024, Środa 17.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Klara, Józef, Robert, Radociech, Anicet, Stefan, Izydora, Aniceta, Jakub, Innocenty
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Sezon motocyklowy rozpoczęty! - policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów.

  • Wydanie nr 108/2024
  • 2 kwietnia 2024, 13:57
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Sezon motocyklowy rozpoczęty! - policjanci apelują o rozwagę… fot. KPP Malbork
Ładna pogoda zachęciła już niektórych motocyklistów do powrotu na drogi po zimowej przerwie i rozpoczęcia sezonu motocyklowego. Policjanci apelują o rozwagę, wzajemny szacunek i zachowanie szczególnej ostrożności na drodze dla wszystkich kierowców.

Na drogach powiatu malborskiego w ostatnim czasie funkcjonariusze ruchu drogowego odnotowali wzmożony ruch motocykli, co spowodowane było ładną pogodą i wiosenną aurą, która zachęciła do powrotu na drogi po zimowej przerwie. Policjanci apelują do kierowców, aby przestrzegali przepisy ruchu drogowego, m. in. ograniczenia prędkości oraz o zadbanie o stan techniczny jednośladu.

Motocyklisto!

Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego i wykazuj ograniczone zaufanie do innych użytkowników drogi. Stosuj się do ograniczeń prędkości i zachowaj odpowiednią odległość od poprzedzających pojazdów. Podróżując jednośladem, zadbaj o jego stan techniczny, który w przypadku motocykli odgrywa istotną rolę dla Twojego bezpieczeństwa. Nie zapomnij o odpowiednim ubiorze oraz kasku. Policjanci zachęcają także do korzystania z elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność motocyklisty i wpływają na Twoje bezpieczeństwo.

Kierowco!

Motocyklista jest tak samo uprawniony, do korzystania z drogi jak Ty. Pamiętaj o odpowiednim sygnalizowaniu manewrów na tyle wcześnie, aby nie było wątpliwości co do Twojego zamiaru. Patrz w lusterka i obserwuj otoczenie, szczególnie podczas zmiany pasa ruchu. Motocykl jest na tyle mały, że może znaleźć się w martwym polu.

Funkcjonariusze na motocyklach niedługo pojawią się na drogach naszego powiatu. Będą eliminować niebezpieczne zachowania na drodze, egzekwować stosowanie się do ograniczeń prędkości, ale przede wszystkim będą służyć radą i pomocą na drodze. Nie ma przyzwolenia na wzajemną agresję, w przypadku ujawnienia naruszeń w ruchu drogowym mundurowi będą stosować prawem przewidziane środki.

 

Informację i zdjęcie przekazała: st. sierż. Martyna Orzeł, oficer prasowy KPP w Malborku

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.