Wydanie nr 112/2024, Niedziela 21.04.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Feliks, Addar, Anzelm, Drogomił, Apollo, Apollina, Bartosz, Konrad
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rolnicy ponownie zablokują Malbork.

Rolnicy ponownie zablokują Malbork. fot. Archiwum TvRegionalna24.pl
Organizatorzy Protestu Rolników z Powiatu Malborskiego informują, że w środę po raz kolejny kolumna ciągników i pojazdów rolniczych zablokuje ulice Malborka. Rolnicy chcą tym samym zwrócić uwagę mieszkańców na problemy rolników z naszego regionu, którzy przyłączyli się do protestów organizowanych w całej Polsce i Unii Europejskiej.

Rolnicy, którzy od dłuższego czasu protestują, sprzeciwiają się polityce rolnej Unii Europejskiej i niekontrolowanemu importowi produktów rolno-spożywczych z Ukrainy i państw spoza Unii Europejskiej. Choć nowy rząd próbuje wypracować z protestującymi rolnikami kompromis i szuka porozumienia, ci wydają się nieugięci w swoich postulatach. Kolejne rozmowy nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

W najbliższą środę, 20 marca po raz kolejny na ulice naszych miast i miasteczek wyjadą rolnicy, którzy przez kilka godzin będą protestować i blokować drogi. Na ulicach Malborka związane z tym utrudnienia potrwają w godz. 9:00-16:30.

Organizatorami protestu Rolników Powiatu Malborskiego są: Dariusz Leszczyński, Bartosz Nowak, Leszek Sroka i Stanisław Szpura, którzy podkreślają, że protest „nie jest organizowany pod żadnym szyldem partii politycznej ani związku zawodowego”. Organizatorzy zapraszają rolników z powiatu malborskiego do wspólnego protestu.

- „Prosimy, aby każda osoba, która przybędzie na protest, miała ze sobą żółtą kamizelkę odblaskową. Zachęcamy, aby przy ciągnikach były przyczepione flagi Polski oraz transparenty protestacyjne „bez wulgaryzmów” oraz prowokacyjnych haseł. Jednocześnie prosimy i przypominamy, że protest jest ponad podziałami politycznymi i związkowymi. I prosimy, aby flagi, banery polityczne i związkowe zostawić w domu, ponieważ jest to protest Rolników z Powiatu Malborskiego” - informują organizatorzy.

Rozpoczęcie zgromadzenia planowane jest o godz. 9:00 na parkingu betonowym przy ul. Wałowej. O godz. 10:00 planowany jest przejazd trasą: ul. Wałowa, Most im. rotmistrza Pileckiego, Aleja Rodła, Aleja Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Chopina i powrót na Aleję Rodła. Drugi przejazd tą samą trasą, jednak rolnicy zawracać będą na Rondzie Lotników Polskich i ustawią swoje pojazdy na prawym pasie ruchu przed mostem im. rotmistrza Pileckiego (zaczynając od Baszty). Protest będzie miał formę powolnego przejazdu ciągników rolniczych ulicami miasta (w kierunku Elbląga lewym pasem ruchu, w kierunku Tczewa prawym pasem ruchu).

W godz. 13:00-15:30 planowana jest pikieta na Placu Jagiellończyka przy fontannie i spotkanie z mieszkańcami (ulotki, promowanie polskiej żywności, przedstawienie postulatów, poczęstunek: jabłka, grochówka itp.).

O godz. 15:00 przedstawiciele protestujących rolników będą chcieli przekazać Staroście Malborskiemu petycję.

- „Niektóre postulaty rolników: STOP niekontrolowanemu importowi produktów rolno-spożywczych z Ukrainy i państw spoza Unii Europejskiej, STOP zielonemu ładowi i absurdalnym wymogom w produkcji rolnej w Unii Europejskiej. Żądamy natychmiastowych inwestycji w infrastrukturę portów morskich” - informują organizatorzy protestu.

 


 

W związku z powyższym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na ulicach, na których planowane jest zgromadzenie oraz prowadzących w ich rejon.

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze

Na czas ciszy wyborczej przed wyborami samorządowymi 2024 komentarze zostały wyłączone.