Wydanie nr 107/2024, Wtorek 16.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Benedykt, Bernadeta, Charyzjusz, Leonid, Erwin, Patrycy, Lambert, Urban, Julia, Ksenia
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Promocja książki Nasze zielone lata – wspomnienia staropolskich harcerzy. Wideo i zdjęcia

Promocja książki Nasze zielone lata – wspomnienia staropolskich harcerzy.… fot. TvRegionalna24.pl
Któż z nas w czasach dzieciństwa i młodości nie zetknął się w szkole z harcerstwem? Dla wielu z nas był to tylko krótki epizod, dla innych – życiowa przygoda. Pochowane w zakamarkach szuflad zdjęcia niszczeją, a w pamięci wspomnienia z upływem czasu się zacierają. Warto ocalić je od zapomnienia, by służyły kolejnym pokoleniom i przypominały o wspaniałych, zielonych latach. W Starym Polu odbyła się promocja publikacji wydanej przez Stowarzyszenie Na Rzecz Mieszkańców Aktywni Stare Pole, w której „na warsztat” wzięli 70-letnią działalność Związku Harcerstwa Polskiego. W spotkaniu uczestniczyło kilka pokoleń harcerzy i instruktorów.

W sobotę, 24 lutego sala Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Starym Polu wypełniła się harcerskimi piosenkami, gawędami i wspomnieniami kilku pokoleń harcerzy i instruktorów, z Magdaleną Roman na czele. Wszystko za sprawą promocji najnowszej książki pt. „Nasze zielone lata – wspomnienia staropolskich harcerzy”, obejmującej wspomnienia kilkunastu osób związanych z ZHP w Starym Polu. Publikacja ta jest tym bardziej wartościowa, że zawiera prawie 300 fotografii obrazujących 70-lecie działalności harcerstwa na terenie gminy.

Spotkanie było okazją do podzielenia się wspomnieniami z tamtych lat i podziękowaniem dla osób, którzy dla swoich podopiecznych byli wsparciem i opoką, encyklopedią wiedzy i wzorem do naśladowania.

Jest to już trzecia publikacja wydana przez Stowarzyszenie Aktywni Stare Pole. Wcześniej ukazała się publikacja autorstwa Magdaleny Roman i Wiesława Ulatowskiego pt. „Mieszkańcy Gminy Stare Pole w fotografii czarno – białej”, ilustrująca ponad czterdzieści lat powojennej historii gminy oraz „Opowieść o naszej wsi, z dziejów Starego Pola i okolic” autorstwa Magdaleny Roman, będąca fotograficznym dopełnieniem tej historii Starego Pola.

Realizacja tego zadania była finansowana ze środków budżetu Gminy Stare Pole i Stowarzyszenia Aktywni Stare Pole.

Więcej szczegółów w materiale wideo.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.