Wydanie nr 108/2024, Środa 17.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Klara, Józef, Robert, Radociech, Anicet, Stefan, Izydora, Aniceta, Jakub, Innocenty
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Trwa oczyszczanie dna Nogatu na kąpielisku miejskim z Budżetu Obywatelskiego. Zobacz foto i wideo z drona TvMalbork

Malbork. Trwa oczyszczanie dna Nogatu na kąpielisku miejskim z Budżetu… fot. TvMalbork.pl / Zulawyimierzeja24.pl / TvRegionalna24.pl / TvSztum.pl / Piotr Wąsowicz
Na terenie kąpieliska miejskiego w Malborku trwa oczyszczanie dna rzeki Nogat. Pieniądze na ten cel przeznaczone zostały w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Do końca lutego br. mają potrwać prace oczyszczające dno Nogatu na terenie kąpieliska miejskiego w Malborku. Jak informuje Piotr Sadowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, prace prowadzone są na tym terenie akwenu, który jest najbardziej zanieczyszczony i zarośnięty – głównie w miejscu stacjonowania żaglówek i łodzi motorowych oraz części kąpieliska, z którego w okresie letnim chętnie korzystają mieszkańcy naszego miasta. W założeniu dno ma być oczyszczone do pół metra.

Jak dodaje Piotr Sadowski, prace zlecił i umowę z wykonawcą podpisał malborski magistrat w ramach Budżetu Obywatelskiego. Koszt tej „wodnej” inwestycji ma wynieść około 100 tys. zł.

Zobacz wideo z drona TvMalbork

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
M.
M. 22.02.2024, 11:10
Czy prawdą jest,że urobek wydobyty z dna Nogatu w trakcie prac pogłębiających na kąpielisku jest wysypywany niedaleko od tego miejsca na środku rzeki?Tak twierdzą obserwujące pracę sprzętu.Jeśli tak jest to uważam to za SKANDAL!Proszę TV Malbork o próbę uzyskania odpowiedzi na ten temat z Urzędu Miasta Malborka?
Ania
Ania 21.02.2024, 17:14
Pogłębianie rzeki z budżetu obywatelskiego? Chyba niedługo trzeba będzie z budżetu obywatelskiego opłacać urzędników
Jan bez ziemi.
Jan bez ziemi. 22.02.2024, 17:14 (odpowiedź do Ania)
Dz.U.2023.40 t.j. Akt obowiązujący
Wersja od: 24 września 2023 r. do: 31 grudnia 2025 r.
Art. 5a. [Konsultacje z mieszkańcami; budżet obywatelski]
1.
W wypadkach przewidzianych ustawą oraz w innych sprawach ważnych dla gminy mogą być przeprowadzane na jej terytorium konsultacje z mieszkańcami gminy.
2.
Zasady i tryb przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami gminy określa uchwała rady gminy, z zastrzeżeniem ust. 7.
3.
Szczególną formą konsultacji społecznych jest budżet obywatelski.
4.
W ramach budżetu obywatelskiego mieszkańcy w bezpośrednim głosowaniu decydują corocznie o części wydatków budżetu gminy. Zadania wybrane w ramach budżetu obywatelskiego zostają uwzględnione w uchwale budżetowej gminy. Rada gminy w toku prac nad projektem uchwały budżetowej nie może usuwać lub zmieniać w stopniu istotnym zadań wybranych w ramach budżetu obywatelskiego.
5.
W gminach będących miastami na prawach powiatu utworzenie budżetu obywatelskiego jest obowiązkowe, z tym że wysokość budżetu obywatelskiego wynosi co najmniej 0,5% wydatków gminy zawartych w ostatnim przedłożonym sprawozdaniu z wykonania budżetu.
6.
Środki wydatkowane w ramach budżetu obywatelskiego mogą być dzielone na pule obejmujące całość gminy i jej części lub kategorie kwotowe projektów dotyczące całości obszaru gminy lub jej części.
7.
Rada gminy określa w drodze uchwały wymagania, jakie powinien spełniać projekt budżetu obywatelskiego, w szczególności:
1)
wymogi formalne, jakim powinny odpowiadać zgłaszane projekty z uwzględnieniem - o ile jest to możliwe - uniwersalnego projektowania, o którym mowa w art. 2 pkt 4 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2020 r. poz. 1062 oraz z 2022 r. poz. 975 i 1079);
2)
wymaganą liczbę podpisów mieszkańców popierających projekt, przy czym nie może być ona większa niż 0,1% mieszkańców terenu objętego pulą budżetu obywatelskiego, w którym zgłaszany jest projekt;
3)
zasady oceny zgłoszonych projektów co do ich zgodności z prawem, wykonalności technicznej, spełniania przez nie wymogów formalnych oraz tryb odwołania od decyzji o niedopuszczeniu projektu do głosowania;
4)
zasady przeprowadzania głosowania, ustalania wyników i podawania ich do publicznej wiadomości, biorąc pod uwagę, że zasady przeprowadzania głosowania muszą zapewniać równość i bezpośredniość głosowania.
Nemo
Nemo 22.02.2024, 17:10 (odpowiedź do Ania)
Może zamiast pisać totalne głupoty zorientuj się co to jest Budżet Obywatelski i skąd się bierze.
Paweł
Paweł 22.02.2024, 08:05 (odpowiedź do Ania)
Masy rację. Już kiedyś od pana z Elbląga co zajmuje się merytorycznym pisaniem projektów, usłyszałem iż ludzie sponsorują sobie z własnych pieniążków zadania, które należą do jednostek budżetowych np. chodnik i oświetlenie do szkoły nr3 (Wielbark) i inne podobne.
Mieszkaniec .
Mieszkaniec . 21.02.2024, 17:03
Brawo już dawno ,to powinno być zrobione .