Wydanie nr 108/2024, Środa 17.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Klara, Józef, Robert, Radociech, Anicet, Stefan, Izydora, Aniceta, Jakub, Innocenty
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Centralny Wodociąg Żuławski. W lutym i marcu płukanie sieci wodociągowej na terenie kilku gmin. Sprawdź kiedy i gdzie.

Centralny Wodociąg Żuławski. W lutym i marcu płukanie sieci wodociągowej… fot. CWŻ
Centralny Wodociąg Żuławski od poniedziałku, 19 lutego przystępuje do płukania sieci wodociągowej na całym obszarze działania Spółki, czyli na terenie gmin: Stare Pole, Lichnowy, Malbork, Nowy Staw, Ostaszewo, Nowy Dwór Gdański, Stegna, Sztutowo, Elbląg i Gronowo Elbląskie. Płukanie potrwa do 22 marca br.

Pomimo utrzymania wysokich standardów uzdatniania wody, które potwierdzają badania wykonywane przez laboratorium Spółki oraz kontrole laboratorium Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, dochodzi do nieznacznego pogorszenia jakości wody u odbiorców. Jest to spowodowane zmianami kierunku i prędkości przepływu, stagnacjami w godzinach nocnych, wahaniami ciśnień wody oraz awariami urządzeń. Objawia się to pogorszeniem smaku i zapachu wody, podwyższeniem barwy i mętności wody.

- „Proces okresowego płukania (czyszczenia) sieci wodociągowej usuwa osady, przyczyniając się do uzyskania dużej stabilności przepływającej wody oraz przywraca odpowiednią drożność rur” - informuje Centralny Wodociąg Żuławski. - „Podkreślamy, że woda w czasie płukania, tak jak i w ciągu całego roku normalnej eksploatacji sieci, jest bezpieczna dla zdrowia, zgodnie z wymaganiami Ministra Zdrowia zawartymi w Rozporządzeniu z dnia 7.12.2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. W czasie prowadzenia płukania i dezynfekcji sieci wodociągowej mogą ulec zmianie właściwości wody, tzn. może wystąpić okresowe podwyższenie barwy i mętności”.

Centralny Wodociąg Żuławski informuje, że płukanie sieci odbywać się będzie w godzinach nocnych, zazwyczaj w godz. 23:00 - 5:00, jednak skutki tych działań mogą być odczuwalne również w ciągu dnia.

- „Po wznowieniu dostawy wody, może wystąpić pogorszenie jakości wody, objawiające się żółtawo-brązowym zabarwieniem wody, pochodzącym z odłożonych w rurociągach osadów żelaza i manganu” – dodaje CWŻ. - Prosimy odbiorców o ograniczenie korzystania w tym czasie z urządzeń pralniczych. Do pozostałych celów higieniczno-sanitarnych woda może być używana bez ograniczeń. Zaleca się wg potrzeb wcześniejsze zaopatrzenie w niezbędne ilości wody”.

Dla gmin: Stare Pole, Elbląg i Gronowo Elbląskie płukanie sieci odbywać się będzie w dniach 19 – 23 lutego br.

Dla gmin: Lichnowy, Malbork i Nowy Staw w dniach 26 lutego – 22 marca br.

Dla gmin: Nowy Dwór Gdański, Ostaszewo, Stegna i Sztutowo w dniach 26 lutego – 22 marca br.

- „Za wszelkie niedogodności wynikające z płukania sieci serdecznie przepraszamy, jednakże czynności te są niezbędne w celu utrzymania właściwej jakości wody” – podkreśla CWŻ.

Szczegółowe informacje dotyczące prowadzonych prac można uzyskać pod numerami telefonów:

ZPW Ząbrowo: (55) 271-35-40,  e-mail: sekretariat.zpw@cwz.pomorskie.pl

ZE Nowy Staw: (55) 273-22-47,  e- mail: sekretariatnwst@cwz.pomorskie.pl

ZE Nowy Dwór Gdański: (55) 247-21-18, e-mail: zaklad.ndg@cwz.pomorskie.pl

lub kontakt z pracownikami Biura Obsługi Klienta.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
olk
olk 15.02.2024, 11:33
Zazwyczaj od 23...a bywa że brak wody jest odczuwalny o 22,nie wspominając o jej braku o tej porze w piątki i soboty co raczej jest niezrozumiałe, mając na myśli spotkania towarzyskie w różnych miejscach.