Wydanie nr 107/2024, Wtorek 16.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Benedykt, Bernadeta, Charyzjusz, Leonid, Erwin, Patrycy, Lambert, Urban, Julia, Ksenia
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W samym sercu Malborka – nowa wystawa w Muzeum Miasta.

W samym sercu Malborka – nowa wystawa w Muzeum Miasta. fot. Archiwum TvRegionalna24.pl
Od 24 lutego br. w Muzeum Miasta Malborka dla zwiedzających udostępniona zostanie najnowsza wystawa fotograficzna pt. „W samym sercu Malborka”, przygotowana we współpracy z żołnierzami kontyngentu Włoskich Sił Powietrznych.

Wystawa fotograficzna pt. „W samym sercu Malborka” zrodziła się z pomysłu oddania miastu hołdu przez stacjonujących w naszym mieście od września ubiegłego roku żołnierzy kontyngentu Włoskich Sił Powietrznych.

- „Są to ujęcia robione z sercem, aby podziękować mieszkańcom tego wspaniałego miasta, które nas gości. Naszym zdumionym spojrzeniem staraliśmy się uwiecznić piękno Malborka i jego okolic: wspaniały zamek, twarze ludzi, krajobrazy miejskie i wiejskie” - podkreślają żołnierze z Włoch. - „Wewnętrzna ścieżka, która prowadzi do ciągłego odkrywania siebie i innych: aby wzlecieć, trzeba choć na chwilę stracić równowagę! Miłej podróży!”

Wystawa zainspirowana i wzbogacona została fragmentami dzieła znanego włoskiego pisarza XX wieku, Italo Calvino (1923-1985), który w 1979 r. opublikował powieść zatytułowaną „Jeśli zimową nocą podróżny”, osadzoną w Malborku.

Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających od 24 lutego do 15 marca br., od poniedziałku do soboty w godz. 10:00-16:00 w Muzeum Miasta Malborka, ul. Kościuszki 54.

Zapraszają - Burmistrz Miasta Malborka, Dyrektor Muzeum Miasta Malborka oraz Dowódca włoskiego 32. Skrzydła Powietrznych Sił Zadaniowych.

 

 

Informacja: Muzeum Miasta Malborka

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.