Wydanie nr 108/2024, Środa 17.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Klara, Józef, Robert, Radociech, Anicet, Stefan, Izydora, Aniceta, Jakub, Innocenty
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pożary, potrącenia i pomoc służbom – raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 108/2024
  • 13 lutego 2024, 11:25
  • KP PSP Sztum
  • Na sygnale
Pożary, potrącenia i pomoc służbom – raport sztumskich służb mundurowych. fot. KP PSP Sztum/pożar poddasza w Sztumie
W ostatnich dwóch tygodniach funkcjonariusze straży pożarnej z powiatu sztumskiego wyjeżdżali do kilkunastu interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

W poniedziałek, 29 stycznia br. o godzinie 16:15 zastęp skierowano do Żuławski Sztumskiej, gdzie na terenie cmentarza paliły się świeże wieńce na grobie o pow około 2m².

We wtorek, 30 stycznia br. o godzinie 15:49 zastęp zadysponowano do miejscowości Sztum, gdzie na jezdni znajdowała się plama substancji powodującej śliskość o długości około 3,5m.

O godzinie 19:30 zastęp pojechał do miejscowości Monasterzysko Wielkie, gdzie w jednym z budynków wielorodzinnych paliły się sadze w przewodzie kominowym.

W piątek, 2 lutego br. o godzinie 17:07 zastęp skierowano do miejscowości Dzierzgoń do próby samobójczej.

O godzinie 18:22 dwa zastępy pojechały do miejscowości Goraj, gdzie doszło do potrącenia dwóch nastolatek na przejściu dla pieszych. Samochód osobowy marki Skoda stał na jednym pasie drogi krajowej 55, nie wystąpiły żadne wycieki. Poszkodowane nastolatki leżały na drodze.

Więcej na https://tvsztum.pl/aktualnosci/41751,powiat-sztumski-potracenie-na-przejsciu-dla-pieszy

W poniedziałek, 5 lutego br. o godzinie 9:40 dwa zastępy zadysponowano do Sztumu, gdzie na ul. Mickiewicza doszło do potrącenia kobiety. Na jednym pasie drogi krajowej 55 częściowo na przejściu dla pieszych stał samochód ciężarowy. Na chodniku siedziała starsza kobieta, przy której obecni byli policjanci.

O godzinie 20:03 zastęp skierowano do miejscowości Nowiny, gdzie przed jednym z budynków jednorodzinnych stała grupa osób. Twierdzili, że są sąsiadami i nie mają od miesiąca kontaktu z osobą zamieszkałą w tym domu.

We wtorek, 6 lutego br. o godzinie 11:01 zastęp pojechał do Dzierzgonia, gdzie w budynku wielorodzinnym przy ul. Słonecznej, w mieszkaniu na I piętrze słychać było głos mężczyzny. Nie mógł wstać z podłogi. Drzwi do mieszkania były zamknięte i konieczna była pomoc w ich otwarciu.

O godzinie 18:43 dwa zastępy zadysponowano do Żuławki Sztumskiej, gdzie w jednym z budynków jednorodzinnych paliły się sadze w przewodzie dymowym.

O godzinie 21:16 trzy zastępy skierowano do miejscowości Bągart, gdzie na nieużytkach paliły się śmieci i części samochodowe. Nie było zagrożenia dla innych obiektów.

W piątek, 9 lutego br. o godzinie 10:19 zastęp zadysponowano do wsi Koniecwałd, aby pomóc policji w otwarciu drzwi do jednego z mieszkań.

O godzinie 10:32 dwa zastępy pojechały do miejscowości Waplewo Wielkie, aby pomóc policji w otwarciu drzwi do mieszkania.

O godzinie 11:11 zastęp skierowano do Szpitalnej Wsi, gdzie drzewo ze złamanym pniem na wysokości około 2m pochylone było w stronę drogi wojewódzkiej 522.

W sobotę, 10 lutego br. o godzinie 07:50 pięć zastęp zadysponowano do Sztumu, gdzie w budynku mieszkalnym w zabudowie szeregowej doszło do pożaru poddasza. Dym wydobywał się spod dachówek na szczycie dachu.

O godzinie 10:12 cztery zastępy pojechały do Czernina, gdzie na jednej z posesji przy ul. Reymonta właściciel wypalał pozostałości roślinne w ogrodzie.

O godzinie 13:37 dwa zastępy skierowano do Dzierzgonia, gdzie w jednym z mieszkań na parterze przy ul. Plac Wolności na łóżku leżała kobieta – prawdopodobnie zatruła się tlenkiem węgla.

W niedzielę, 11 lutego br. o godzinie 09:27 dwa zastępy zadysponowano do Nowego Targu, gdzie w jednym z budynków jednorodzinnych ratownicy medyczni udzielali mężczyźnie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Pod wpływem sytuacji żona mężczyzny źle się poczuła. Pomocy udzielili jej strażacy.


 

Informacje przekazał: mł. kpt. Piotr Spiżewski, Specjalista Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum

Zdjęcia: KP PSP Sztum

 

KP PSP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.