Wydanie nr 165/2024, Czwartek 13.06.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Herman, Armand, Chociemir, Lucjan, Gerard, Antoni, Tobiasz, Gerarda, Lubowid
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. W lipcu WRAK RACE - wyścigi wraków!

Gmina Miłoradz. W lipcu WRAK RACE - wyścigi wraków! fot. archiwum Gminy Miłoradz/tak było w październiku 2023 r. podczas pierwszej edycji WRAK RACE w Mątowach Wielkich
To nie lada gratka dla fanów motoryzacji. Powraca wyścig wraków w Mątowach Wielkich. Gmina Miłoradz zachęca do udziału i oklaskiwania „złomków” z całej Polski.

W październiku zeszłego roku mieszkańcy naszego regionu mieli okazję uczestniczyć po raz pierwszy w tym wyjątkowym widowisku. Wyścigi wraków w gminie Miłoradz przyciągnęły tłumy mieszkańców nie tylko z powiatu malborskiego. Wówczas organizatorzy zapowiedzieli, że również w tym roku odbędzie się kolejna edycja WRAK RACE w gminie Miłoradz i słowa dotrzymują.

Gmina Miłoradz już dzisiaj zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej edycji WRAK RACE – wyścigi wraków, która odbędzie się 14 lipca br. w godz. 9:00-16:00 na specjalnie przygotowanym torze na terenie dawnej roszarni w Mątowach Wielkich. Organizatorem jest Polska Liga Wraków. Honorowy Patronat nad imprezą objęła Gmina Miłoradz.

- „Zapraszamy do oklaskiwania fanów „złomków" z całej Polski. Wstęp dla publiczności – bezpłatny” – zachęca do udziału Marcin Szesza, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu.

Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, WRAK RACE to wyścigi samochodów, które już zostały zezłomowane i są na chodzie, są stare do wartości 2 tys. zł i których już nie szkoda.
Jeżeli ktoś z was chciałby wziąć udział w takim wyścigu, nie jako obserwator, a uczestnik zawodów – organizatorzy przygotowali małą ściągę, jak to zrobić.
1. Kupić Wraka od sąsiada, na portalu internetowym, wyciągnąć z krzaków, garażu lub wynająć ze złomowiska.
2. Wypicować brykę. Organizatorzy bardzo cenią wystylizowane auta, czym większa kreatywność tym bliżej do zdobycia nagrody w konkurencji - Najlepsza Stylizacja.
3. Samochód musi mieć: sprawne pasy bezpieczeństwa, tapicerkę na drzwiach kierowcy i pilota, usunięte przednie lampy, sprawne światło stop, napęd na jedną oś.
4. Kierowca musi mieć: kask z szybką lub kask z goglami ochronnymi, prawo jazdy, pilota (jeśli zechce).
5. Samochód nie może mieć: zdemontowanego zbiornika LPG (jeśli takowe auto posiada, ale butla musi być pusta), zabezpieczeń, wzmocnień, belek, orurowania i dodatkowych wzmocnień - wzmocnienia w granicach rozsądku, nie wystające poza obrys samochodu oraz ostrych elementów wystających poza obrys auta.
6. Samochód nie musi mieć: ubezpieczenia OC, AC i innych dokumentów – wówczas takie auto musi zostać dostarczone na lawecie.
To najważniejsze uwagi odnośnie samochodu, reszta jest w regulaminie, z którym trzeba się zapoznać www.plw.com.pl
Wpisowe: przy wpłacie na konto 200 zł, na miejscu 250 zł, wyścig kobiet 100 zł, młodziki 100 zł.
Dane do wpłaty: Nicewicz Mariusz, BS 82 8754 0004 0134 0804 3000 0010
Tytułem: PLW imię i nazwisko kierowcy
Zapisy zawodnicy wrak: zawodnik@polskaligawrakow.pl

 

Do zobaczenia w lipcu w gminie Miłoradz!

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.