Wydanie nr 147/2024, Niedziela 26.05.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. Przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym – okazało się, że jest nietrzeźwy.

  • Wydanie nr 147/2024
  • 9 lutego 2024, 14:48
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Powiat sztumski. Przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym… fot. zdjęcie poglądowe
50-letni mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego pojazdu mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Wpadł, ponieważ przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci sztumskiej drogówki, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, systematycznie patrolują drogi naszego powiatu i reagują na wykroczenia, które mogą przyczynić się do powstania wypadków drogowych.

W środę, 7 lutego do kontroli drogowej w miejscowości Stare Miasto gm. Stary Targ został zatrzymany 50-letni kierowca osobowego Opla, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym.

- „Okazało się, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości nie było jedynym przewinieniem kierowcy. Badanie stanu trzeźwości wykazało półtora promila alkoholu w jego organizmie” - informuje asp. szt. Karolina Kosmowska, oficer prasowy KPP w Sztumie. - „Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie nieodpowiedzialny kierujący poniesie konsekwencje prawne popełnionego przestępstwa”.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości - zgodnie z obowiązującymi przepisami - grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania oraz wysokie kary pieniężne.

- „50-latek nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie przekroczenia dopuszczalnej prędkości” - dodaje policjantka.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o stosowanie zasady ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.