Wydanie nr 147/2024, Niedziela 26.05.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Odwołano stan pogotowia przeciwpowodziowego w powiecie malborskim.

Odwołano stan pogotowia przeciwpowodziowego w powiecie malborskim. fot. TvRegionalna24.pl/kamera pogodowa z widokiem na rzekę Nogat w Malborku
W związku ze spadkiem poziomu wody w rzece Wiśle, Starosta Malborski odwołał w czwartek stan pogotowia przeciwpowodziowego dla naszego powiatu.

W czwartek, 8 lutego o godz. 9:00 starosta malborski Mirosław Czapla odwołał stan pogotowia przeciwpowodziowego dla naszego powiatu, który wprowadził 2 lutego.

- Sytuacja się normalizuje, na wodowskazie w miejscowości Tczew stan wody na rzece Wiśle na chwilę obecną wynosi 688 cm i ma tendencje spadkowe” – informuje Stanisław Chabel, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Malborku. - „W okresie pogotowia służby i samorządy dokonały sprawdzenia procedur wynikających z planów zarządzania kryzysowego i sprzętu, przede wszystkim w Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych”.

Stanisław Chabel podkreśla, że tego typu zagrożenia występują cyklicznie i wracają szczególnie na obszarze Żuław Wiślanych.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.