Wydanie nr 167/2024, Sobota 15.06.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Bernard, Abraham, Edburga, Witold, Witosław, Jolanta, Wit, Leonida, Lotar, Angelina, Wisława
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Aktywne Żuławy – ruszają pokolenia. Podsumowanie projektu Stowarzyszenia Młodzi dla Żuław.

Aktywne Żuławy – ruszają pokolenia. Podsumowanie projektu Stowarzyszenia… fot. Stowarzyszenie Młodzi dla Żuław
Stowarzyszenie Młodzi dla Żuław zakończyło realizację wszechstronnego projektu „Aktywne Żuławy – ruszają pokolenia”. Dzięki pozyskanym środkom z Ministerstwa Sportu i Turystyki zorganizowało wiele działań aktywizacyjnych dla mieszkańców, w których udział wzięło blisko pół tysiąca osób z powiatu malborskiego.

W ramach projektu „Aktywne Żuławy – ruszają pokolenia” odbyły się dwa duże wydarzenia plenerowe - na terenie Jeziornej Osady w Gnojewie odbyła się Senioriada z udziałem prawie dwustu seniorów z Żuław i Powiśla, realizowana w gminie Miłoradz w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Z kolei na terenie obiektu ORLiK w Miłoradzu odbył się rodzinny piknik sportowy pn. „Nasze pierwsze dwa kółka”, podczas którego odbyły się wyścigi na rowerkach dla dzieci w wieku 3-9 lat.

- Jako członek zarządu Stowarzyszenia Młodzi dla Żuław w imieniu całego zespołu melduję wykonanie zadania!” - cieszy się z sukcesu Marcin Szesza, wiceprezes Stowarzyszenia Młodzi dla Żuław. - Dzięki naszemu autorskiemu projektowi udało się zorganizować m.in darmowe lekcje pływania dla dzieci i seniorów, zajęcia fitness, warsztaty taneczne, naukę jazdy na łyżwach, spacery nordic walking, a także dwa duże wydarzenia jakimi były Senioriada w Gnojewie oraz wyścigi na rowerkach w Miłoradzu”.

Z wszechstronnej oferty skorzystało prawie pięciuset mieszkańców powiatu malborskiego.

- „Dziękuję wszystkim, którzy pracowali na rzecz pozyskania środków w ramach tego projektu i wzięli udział w jego realizacji. Zrobiliśmy wspólnie kawał dobrej roboty. Nie sądzicie?” - dziękuje Marcin Szesza i dodaje, że już pracują nad kolejnym projektem. - „Mogę zdradzić, że piszemy już kolejny projekt i przygotowujemy dla Was następne niespodzianki. O szczegółach poinformuję wkrótce!”

A jak bawili się uczestnicy projektu? Obejrzyjcie galerię zdjęć.

 

 

Zdjęcia: Stowarzyszenie Młodzi dla Żuław

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.